fbpx

Особливості вірусних захворювань

Здоров'я 15:43, 21.10, 2020

Віруси – це все ще маловивчена форма життя. Це дрібні агенти-паразити, що вражають всі екосистеми планети. Бактерії, рослини, тварини і людина страждають від їхньої згубної присутності і впливу. Віруси проникають у клітини живих організмів і руйнують їх, призводячи до менш чи більш важких хвороб, що потребують іноді тривалого лікування. Більше інформації на сайті Компедіум

Віруси розповсюджуються різними способами: повітряно-крапельним, статевим, через кров, укуси комах, від матері до новонародженого і т. д. Вченим відомо більш як 5 тисяч видів вірусів, а припускають, що насправді їх мільйони. 

Особливості вірусних захворювань 1

Існує і прихована форма захворювання – латентна, коли людина є носієм, але хвороба не проявляє себе і виявляється часто випадково під час обстеження. Буває, що вірус знаходиться в організмі в сплячому режимі, чекаючи ослаблення імунітету і свого «зоряного часу». Противірусні препарати пригнічують поширення ворожих агентів в організмі, допомагаючи справитися із захворюванням. На сайті можна знайти препарати від вірусів.

Найвідоміше вірусне захворювання, знайоме, напевно, кожній людині з дитинства, – це грип, якого існує кілька видів. Більшість простудних вірусних захворювань лікарі записують як «ГРВІ» – гостра респіраторна вірусна інфекція. У таких випадках призначається постільний режим, свіже повітря, рясне пиття й антивірусні препарати широкого спектру дії.

Респіраторні вірусні захворювання характеризуються високою температурою, нежитем, слабкістю, а також небезпечні можливістю ускладнень (наприклад, бактеріального характеру). Крім грипу, давно відомі такі віруси, що системно вражають організм людини, як:

  • герпес, кір, краснуха, паротит, ВІЛ;

  • аденовірус, вірус Епштейна-Барра;

  • цитомегаловірус, папіломавірус;

  • гепатити А, В, С, вірус поліомієліту і т. д.

Вітрянка (вітряна віспа), «застуда» на губах і статевих органах – також результат життєдіяльності вірусів в організмі. Від багатьох з них захищають вчасно зроблені сучасні щеплення, які проводять за спеціальним графіком з самого народження (кір, поліомієліт, паротит і т. д.). Від деяких можна робити вакцинацію за бажанням (папіломавірус людини, грип і т. д.).

Противірусні препарати допомагають впоратися з проявом інших захворювань. З деякими з них організм відносно легко справляється сам протягом декількох днів. В інших випадках віруси призводять до тяжких хронічних захворювань, серйозних уражень тканин і систем, стають причиною інвалідності, втрати працездатності та навіть призводять до летального результату.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: