fbpx

Пацієнти, що зачепили серце: наступна міжнародна місія хірургів в ОКЛ відбудеться в квітні-2024

Здоров'я 12:20, 25.10, 2023

В Івано-Франківській обласніфй клінічній лікарні завершилася міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка передбачала хірургію військової травми. Наступна місія відбудеться у квітні-2024.

Упродовж тижня з 15 по 20 жовтня на базі ОКЛ проходила третя міжнародна місія реконструктивних хірургів США і Канади. Разом з українськими колегами команда з 15 іноземних фахівців провела 32 операції військовослужбовцям з важкими травмами обличчя, повідомляють на сторінці закладу.

«Я бачила сльози на очах у наших іноземних колег – настільки важкі ці травми», – каже організаторка місії «Face the Future Ukraine» з українського боку, хірургиня-отоларингологиня Наталія Комашко. Здебільшого це складні мінно-вибухові поранення обличчя та шиї.

«Це найскладніші хірургічні випадки, які тільки можна уявити. Це 32 операції, але загалом понад сто процедур, оскільки було по три-чотири мініоперативні втручання під час кожної операції», – зазначив керівник місії Пітер Адамсон, засновник та президент Face the Future Foundation та професор медичного університету Торонто.

Пацієнти, що зачепили серце: наступна міжнародна місія хірургів в ОКЛ відбудеться в квітні-2024 1
Пітер Адамсон ліворуч і Наталія Комашко праворуч

Понад 200 хірургів та понад 300 медсестер з різних міст України взяли участь у двох міжнародних симпозіумах у перші дні місії. На симпозіумі для лікарів спікери ділилися досвідом проведення складних реконструктивних втручань, на симпозіумі для медсестер йшлося про специфіку введення пацієнтів з військовими травмами. Бонусом є те, що ці презентації будуть записані й поширені для українських хірургів. Також відбувалися прямі трансляції з операційних. Їх одночасно переглядали від 550 до 2500 лікарів.

Пітер Адамсон розповів, що цього разу до України приїхала нова команда. Це 15 осіб, серед яких, зокрема, 5 хірургів, анестезіолог та 7 медсестер. Оперувати військових довірили реконструктивним хірургам зі світовим іменем, це фахівці, що мають необхідну спеціалізацію для роботи з травмами ока, носа, щелепи тощо: окулопласти, пластичні хірурги, оториноларингологи, хірурги-онкологи. З північноамериканськими хірургами в операційних працювали українські медики з Івано-Франківська, Києва та Запоріжжя.

Пацієнти, що зачепили серце: наступна міжнародна місія хірургів в ОКЛ відбудеться в квітні-2024 2
З іноземцями працювали українські лікарі

“Є кілька пацієнтів, які справді зачепили моє серце”, – зізнається Метью Д. Брейс, пластичний і реконструктивний хірург обличчя, медичний директор клініки в Онтаріо (Канада). Каже, що мав за честь допомагати військовому Андрієві Смоленському, який залишився без рук та очей, і вважає, що можливість хоч якось полегшити життя такій людині вже робить цю місію цінною. Розповідає про чоловіків з травмами носа, які ускладнювали дихання, про складні рубці та про зусилля лікарів, які повертали цим людям можливість нормально дихати, жувати та усміхатися.

«Якщо ми можемо полегшити будь-який дискомфорт для цих чоловіків, які так багато від чого відмовилися, то я відчуваю велику честь бути частиною цього», – підсумовує Метью Брейс.

Серед лікарів, що приїхали з місією, двоє мають українське коріння. Це пластична хірургиня, докторка медичних наук, директорка Канзаського центру черепно-лицевої хірургії Наталія Біскуп (США) та анестезіолог, доктор медичних наук Павло Славченко з Онтаріо (Канада).

Тож місія завершилася – але місія продовжується. Як повідомив керівник Face the Future Пітер Адамсон, наступна має розпочатися в Івано-Франківську 18 квітня 2024 року.

Пацієнти, що зачепили серце: наступна міжнародна місія хірургів в ОКЛ відбудеться в квітні-2024 3
Операції транслювали онлайн

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: