fbpx

Померла породілля заразилася в ОПЦ, вона приїхала з-за кордону в листопаді, – рідні

Здоров'я 20:13, 31.03, 2020

Нагадаємо, вчора у франківському обласному пологовому померла породілля – аналізи на COVID-19 очікують.

Жінка поступила на планове лікування в Обласний перинатальний центр 10 березня без ознак ГРВІ і не зізнавалася, що була за кордоном, прокоментував видадок заступник директора департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Володимир Чемний.

Пізніше родичка померлої жінки з Болехова Оксана С. розповіла, що її 37-річна сестра повернулася в Україну з Польщі ще 20 листопада 2019 року. Вона показала відмітки у паспорті померлої. Та сказала, що не розуміє, чому смерть сестри можуть пов’язувати з цією поїздкою.

“Сестра поїхала у пологовий 10 березня, через високі тиски і ожиріння її взяли на збереження. Все було добре. Потім з її палати забрали двох вагітних жінок з температурою, почали все дезінфікувати. 29 числа їй стало гірше, але лікарі не казали, що з нею. Народила дитину. Від початку госпіталізації ні я, ні мама її не бачили – ми тільки передавали передачі на першому поверсі через санітарок. 30 березня вона померла”, – розказала Оксана С.

Заступник директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Володимир Чемний, котрий повідомив про візит породіллі за кордон, пояснив Галці, що не має значення, була жінка за межами України тиждень чи три місяці тому.

“Коли вона прийшла на первинну госпіталізацію, вона не звернула на це уваги і не сказала, що була за кордоном. В нас настороженість є до всіх, хто повернувся з-за кордону. Чи тиждень тому, чи три місяці. Відколи почалася ситуація в Китаї, всіх ми ведем як потенційних носіїв COVID-19. Вона могла контактувати там з хворими. Коли вже вона зізналася, коли їй стало гірше, що була за кордоном, ми її перевели у спеціальне ізольоване місце. Тим більше, що симптоматика почала наростати, і то дуже швидко. Бо були супутні захворювання, і така трагедія сталася”, – сказав Чемний.

Сестра померлої впевнена: навіть якщо за наслідками посмертних аналізів у породіллі виявлять коронавірусну інфекцію – підхопила вірус вона лише у пологовому. Адже на вулицю не виходила, з рідними спілкувалася тільки по телефону.

Наразі триває лабораторне дослідження аналізів померлої жінки.

Її щойно народжена донька у доброму стані.

Вдома залишився 14-річний син.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: