Відеоендоскопічне лікування з технологією зображення 3D в якості 4К — це абсолютно новий рівень лікування онкопатологій та доброякісних захворювань в гінекології. І це втілено в лікувально-діагностичному центрі «Мед-Атлант», де і до того були високі стандарти хірургічного лікування. Наразі найсучасніша відеоендоскопія забезпечує таку точність операцій, що дає можливість зберегти жінці органи, які раніше видаляли.
Про все це детально від Павла Степановича Долика — гінеколога, онкогінеколога, кандидата медичних наук.
В чому унікальність нового обладнання?
Це найвищий стандарт в світовій практиці хірургічного лікування раку. Нове обладнання світового лідера в галузі ендоскопічних систем для медицини KARL STORZ забезпечує для хірурга найточнішу інформацію. Камера Rubina цього виробника дозволяє побачити 3D-зображення в якості 4К, а також застосувати технологію ICG — використати флуоресцентну контрастну речовину для маркування сигнальних лімфовузлів при онкозахворюваннях.

Що це означає для пацієнтки?
Точність хірургічного лікування. Маркування лімфовузлів контрастною речовиною дозволяє побачити всі уражені ділянки, а камера з такою високою роздільною здатністю показує уражені частинки розміром навіть 1 мм. (те, що людське око або камера лапароскопа побачити не можуть). Це дозволяє мені як лікарю прицільно видаляти тільки ділянки з патологічними змінами, зберігаючи неуражені лімфовузли. В подальшому такі жінки мають значно вищу якість життя.
Які захворювання можна лікувати з цим обладнанням?
Злоякісні та доброякісні патології. По онкогінекології це такі захворювання як рак шийки матки, рак тіла матки, рак вульви, рак яєчників, рак маткових труб, рак піхви та саркома матки. З новим обладнанням також проводимо лікування доброякісних гінекологічних патологій — фіброміоми, кісти яєчників та ін.
Нову камеру застосовуємо для всіх видів операцій, а технологія ICG корисна саме при онкозахворюваннях.
Відзначу, за допомогою цього обладнання можна виконувати лікування не тільки гінекологічних патологій, однак це робота хірургів інших напрямків.
Що змінилось у методах проведення операцій?
Ми вже давно застосовуємо лапароскопічне лікування при онкопатологіях, тобто без розрізів, через декілька проколів в черевній порожнині. Це забезпечує швидке відновлення жінки після втручання. Через день після операції більшість жінок вже виписуємо додому.
Фактично лапароскопія є сучасним методом лікування, а з відеоендоскопією такої якості це вже найвищий стандарт, який використовують в провідних клініках Європи та Штатів. Камера Rubina від KARL STORZ поки що є тільки в Івано-Франківську серед усіх західних областей України.
Також виконую операції вагінальним та гістероскопічним доступом. Повністю володію методикою лапаротомічних операцій (відкритим доступом), однак застосовую лапаротомію тільки коли є незаперечні протипоказання до більш щадних втручань. Саме тому закликаю не нехтувати профілактичними оглядами у гінеколога, адже що раніше почати лікування, то більша ймовірність як вибору лапароскопічного методу, так і успішного результату.

Чи можна запобігти онкогінекологічним захворюванням?
Рак шийки матки – це захворювання, якому можна запобігти. А у нас, на жаль, дуже висока статистика цього захворювання.
Що для цього потрібно?
Рак шийки матки характеризується довгою преклінічною стадією і помітити зміни в клітинах шийки матки можна завдяки рідинній цитології або ПАП-тесту, який для профілактики необхідно робити раз у рік. Це дозволить виявити зміни, що вже почались і, що важливо, провести органозберігаюче лікування без складної хірургії і всіх інших супутніх факторів. які є при лікуванні, коли клітини переродились в злоякісні. Також профілактичним заходом для раку шийки матки є вакцинація. Ці питання варто обговорити зі своїм гінекологом.
Пам’ятайте, більшість онкологічних захворювань на початковій стадії не дають симптоматики. І коли говорять, що рак помолодшав, це свідчить про все кращу якість діагностики. Тому до лікаря звертаються все частіше жінки і молодшого віку.
Будьте уважні до свого здоров’я. Профілактика має значення як для збереження, так і для якості життя.
Партнерська публікація