fbpx

Що таке SPF та чому він повинен бути невід’ємним компонентом вашої косметики

Здоров'я 19:05, 29.07, 2020
НА ФОТО: ????????????????????????????????????

З ростом усвідомленості ризику сонячних опіків, фотостаріння та раку шкіри використання сонцезахисних кремів увійшло в звичку, що не може не тішити кожного лікаря.

Найпоширеніше запитання, яке чують люди, що продають косметику, це «А чи є тут SPF-фактор?». Виробники пропонують широкий асортимент косметичних засобів. Проте найчастіше споживач має слабку уяву, що означає SPF на упаковці і, орієнтуючись на різноманітні публікації, і в тому числі бюті-блогерів, плутається у виборі. Про це розповідає Надія Футумайчук – лікар-косметолог медичного центру «Оксфорд Медікал».

Трішки деталей про SPF-фактор

Ступінь захисту для жителів різних кліматичних поясів, різних рас та різних типів шкіри повинен дещо відрізнятися. Тому їх умовно поділяють на типи щодо чутливості до сонця. Варто зазначити, що найбільш чутливими до ультрафіолету є І-ІІІ типи (кельтський, європейський та середньоєвропейський). Більшість населення України відноситься до третього типу. Тому для нас крем зі значенням SPF-30 означає, що можна безпечно знаходитись на сонці не більш ніж півтори години, якщо SPF-50 – тоді близько 2-2,5 годин.

Велике значення має щільність нанесення крему: 2мг/кв. см шкіри, тобто 2 шари косметичного засобу. В реальності виконати таку умову складно, бо споживач не може оцінити об’єм нанесеного косметичного засобу. Тому ВООЗ рекомендує поновлювати нанесення крему з SPF-фактором кожні 2 години або після кожного вмивання обличчя. Також можна поєднувати: спочатку нанести денний крем з захистом, через 15-20 хвилин – тональний засіб.

Види SPF-захистів

Відрізняються креми з SPF і фільтрами. У 2019 році FDA (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів) надало рекомендації, пов’язані з використанням сонцезахисних фільтрів в косметичних засобах. Фільтри класифікують на органічні і неорганічні.

  • Органічні фільтри (хімічні) викликають двояке ставлення через шкідливу дію на оточуюче середовище і ризик здоров’ю людини. Ці хімічні складники (оксибензон, октокрилен, октиноксат) виявили майже у всіх джерелах води по всьому світі, і ці фільтри нелегко видалити звичайними методами очистки води. Деякі фільтри були виявлені у різних видах риб по всьому світу, що, наскільки ви розумієте, може мати негативні наслідки на екологічну ситуацію.
  • Неорганічні фільтри, або також їх називають фізичні, мінеральні (оксид цинку, оксид титану). Тільки ці два фільтри FDA рекомендує на сьогодні як безпечні і ефективні з широким профілем безпеки.

Від чого рятують засоби, що містять SPF-фактор?

Використання сонцезахисних засобів є одним з елементів профілактики раку шкіри, і не тільки. У відповідь на гіперінсоляцію виникає гіперкератоз, потім стоншення епідермісу, підвищена втрата води, підвищена проникність шкіри для алергенів і антигенів, імуносупресія. Шкіра володіє власними системами захисту і відновлення, однак з часом ці резерви вичерпуються, що призводить до фотопошкодження, фотостаріння і стимуляції канцерогенезу.

Але мусимо зауважити, що вплив ультрафіолетового опромінення на людину є активним не тільки влітку, а й у інші пори року, тому засоби з SPF-захистом повинні бути у вашому арсеналі і влітку, і взимку. Фотозахист 365 днів на рік дозволяє «розвантажити» імунну систему, сповільнює старіння шкіри і попереджує розвиток різноманітних дерматологічних проблем.

А, якщо ви не знаєте, який саме косметичний засіб буде оптимальним для вашої шкіри, то не варто впадати у відчай. Ви можете у будь-який момент зателефонувати нам та записатися на безкоштовну консультацію до лікаря-косметолога:

Наші контакти: 050377299, 0673777299

Партнерська публікація

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: