Діагностика зору — це великий комплекс апаратних обстежень, які відрізняються точністю, безпечністю, неінвазивністю. Вона дозволяє виявити патології органів зору на ранніх стадіях, навіть коли відхилення від норми ще не помітні для самого пацієнта. Вчасно виявивши захворювання, можна повністю вилікувати його без ускладнень. Процедура огляду комфортна для людини, всі тести безболісні, а записатися на неї можна за посиланням novyizir.ua/posluhy/diahnostyka-zoru/.
Які методи діагностики зору використовуються?
Апаратне офтальмологічне діагностичне обстеження — низка оглядових процедур, які передбачають вимірювання різних показників, дослідження внутрішніх структур ока тощо.
- Візометрія (з корекцією та без) — дозволяє визначити гостроту зору.
- Стереоскопічний тест — перевіряє ступінь бінокулярності.
- Визначення частки кожного ока в спільній зоровій картині, яку отримує мозок.
- Визначення резервів акомодації — показує роботу фокусуючої системи.
- Пневмотонометрія — вимірює тиск в оці.
- Пахіметрія — визначає товщину рогівки.
- Авторефрактометрія — досліджує рефракцію кожного ока.
- УЗД-сканування — визначає структуру та розміри органів зору.
- Біомікроскопія — досліджує внутрішньоочні структури за допомогою мікроскопа.
Для більш ретельної діагностики кришталика, камери ока та сітківки офтальмологи за допомогою крапель досягають мідріазу (розширення зіниць). Цей стан минає сам через деякий час, але варто враховувати, що зір після обстеження протягом кількох годин буде розфокусованим.
Крім дослідження на апаратах, лікар проведе огляд очного дна, оцінить стан судин, зорового нерва. По закінченні огляду пацієнт отримує детальне пояснення про стан здоров’я та рекомендації фахівця щодо гігієни зору, подальшого лікування, якщо таке потрібне, тощо.
Коли потрібна діагностика зору
Регулярні профілактичні огляди лікарів, зокрема офтальмолога, — важлива частина піклування про себе. Але є ситуації, коли необхідною буде позапланова діагностика. Коли ж час звернутися до клініки?
- Якщо ви помічаєте погіршення гостроти зору, біль або дискомфорт в очах, змінилося сприйняття кольорів, зорові навантаження викликають головний біль — все це привід негайно записатися до офтальмолога.
- При плануванні вагітності як до її настання, так і під час виношування дитини.
- Якщо ви плануєте перейти до носіння контактних лінз замість окулярів.
- Якщо вам більше ніж 40 років, адже з цього віку зростає ризик розвитку захворювань очей.
- Якщо у вас є системні хвороби, здатні впливати на стан органів зору (діабет, гіпертонія, серцево-судинні, нервові розлади тощо).
Крім того, за регулярною діагностикою варто звертатися тим, чия робота пов’язана зі значними зоровими навантаженнями за комп’ютером. Щорічні огляди показані також дітям, оскільки їхні органи зору інтенсивно розвиваються і потребують відстеження стану. Наявність в родинному анамнезі родичів з глаукомою чи катарактою — також привід систематично навідувати офтальмолога.
Завдяки комп’ютерній діагностиці фахівець зможе виявити хвороби на ранній стадії, коли їх легко лікувати.
Реклама