Іноді лікарі ставлять діагноз синдром хронічної втоми, але не завжди зрозуміло, що він означає, чому з’являється та як його подолати без шкоди для здоров’я. Синдром вказує на розлади у функціонуванні організму на фоні сильної перевтоми. Це хронічне захворювання, що виникає під дією психологічних, фізіологічних, імунних факторів.
Ознаки хвороби
Постійна втома найчастіше зустрічається у жінок 20-40 років, які ведуть активний образ життя, піклуються про дім і дітей, мають хобі, пов’язане з фізичними вправами. Кваліфіковану медичну допомогу надає клініка «Ок!Клінік+», де працюють досвідчені фахівці, використовуються новітні та ефективні методики.
Синдром хронічної втоми можуть викликати:
- Психологічні проблеми (стреси різного походження, депресія, сильні емоційні хвилювання).
- Фізичні: анемія, довготривала дієта (недоїдання), діабет, ожиріння, апное. Є дані, що синдром провокує вірус герпесу 7 типу. Загалом хронічну втому може викликати майже будь-яка хвороба, тому варто прислуховуватись до порад лікаря та проводити правильне лікування.
- Спосіб життя (зловживання алкоголем, сидяча робота за відсутності фізичних тренувань хоча б три рази на тиждень, неправильне харчування, паління, надмірне вживання кофеїну).
Для діагностики хвороби повинно пройти не менше як 6 місяців, упродовж яких лікар загальної практики, імунолог, невролог чи інший фахівець спостерігає за станом здоров’я пацієнта. Розрізняють декілька стадій розвитку хвороби:
- Початковий стан (продромальна фаза) характеризується фізичним та психологічним виснаженням. На даному етапі лікування полягає у зміні способу життя, дотриманні правильного харчування, активному русі впродовж доби.
- Гостра фаза. Пацієнт не може встати з ліжка й виконувати будь-які вправи, спостерігається порушення мислення, часто виникають депресивні стани й панічні атаки.
- Відновлення. Хворий намагається повернутися до звичного способу життя, щось робить, але симптоми втоми зберігаються.
Клініка займається лікуванням синдрому хронічної втоми на різних етапах розвитку з будь-якою симптоматикою.
Як лікувати синдром хронічної втоми
Щоб знайти правильне лікування будь-якої хвороби, треба розуміти її походження та процеси, які відбуваються в організмі. Проявляється СХВ:
- болями у суглобах та м’язах;
- миттєвою втомою після пробудження;
- головними болями;
- погіршенням концентрації уваги та зору;
- проблемами із вестибулярним апаратом.
Для діагностики в пацієнта беруть аналіз крові та сечі, визначають рівень гемоглобіну, оцінюють наявність онкомаркерів, проводять ЕКГ й ехографію серця, визначають рівень гормонів щитовидної залози.
Терапія передбачає прийом противірусних препаратів, антидепресантів, нестероїдних протизапальних препаратів. Іноді призначають підтримувальну імунотерапію. Лікування має бути комплексним та задіяти усі системи організму. Іноді лікарі додатково призначають лікувальний масаж, мануальну терапію, карбоксітерапію, заняття з психологом. Для запобігання виникненню СХВ рекомендований повноцінний відпочинок, сон не менше як 7-8 годин на добу, дотримання помірної фізичної активності. Корисні контрастні водні процедури.
Реклама