fbpx

Стоматит: що це та як із ним боротися

Здоров'я 15:04, 26.07, 2024

Стоматит — це запалення слизової оболонки порожнини рота, яке може вражати ясна, внутрішню поверхню щік, губ, язик і піднебіння. Це захворювання може бути болісним і заважати прийманню їжі, питтю та розмові. Вогнища стоматиту можна лікувати самостійно за допомогою препаратів, які легко придбати онлайн: https://anc.ua/ru. Проте якщо стоматит не проходить протягом двох тижнів або часто повторюється, слід звернутися до лікаря для більш детального обстеження та лікування.

Що таке стоматит

Види стоматиту

Розрізняють такі види стоматиту:

  1. Афтозний. Найпоширеніший тип стоматиту. Утворюються невеликі,болючі виразки з білим або жовтим центром і червоним краєм.
  2. Герпетичний. Спричинений вірусом герпесу. Виникають групи невеликих болючих пухирців, які лопаються й перетворюються на виразки.
  3. Кандидозний. Провокується грибком Candida. Характеризується білими або кремовими плямами на слизовій оболонці рота.
  4. Алергічний або контактний стоматит. Спричиняється алергічною реакцією на певні продукти, зубні пасти, ополіскувачі для рота, медикаменти або інші хімічні речовини.

Будь-який стоматит супроводжується болісними виразками або плямами в роті, набряком слизової, відчуттям печії або свербіння. Це утруднює ковтання та приймання їжі, провокує підвищену чутливість до гарячого, холодного, кислого й гострого.

Причини стоматиту

Спричиняти запалення слизової можуть:

  1. інфекції (бактеріальні, вірусні або грибкові);
  2. механічні пошкодження (кусання щоки або язика, травма від зубних протезів);
  3. хімічні подразники (гостра їжа, алкоголь, тютюн);
  4. алергії;
  5. нестача вітамінів (вітамінів групи B, заліза, цинку);
  6. системні захворювання;
  7. стрес та гормональні зміни.

Для ефективного лікування необхідно розуміти причину, це забезпечить швидке загоєння стоматиту.

Лікування стоматиту

Лікування стоматиту полягає в дотриманні гігієни ротової порожнини, використанні місцевих засобів, наприклад перекису водню: https://anc.ua/ru/product/perekys-vodnyu, медикаментозній терапії та змінах у дієті. Регулярне чищення зубів м’якою щіткою та полоскання рота сольовим розчином або відварами трав допоможуть підтримувати чистоту та зменшити запалення. Мазі та гелі з антисептичними або знеболювальними компонентами можуть зняти біль та зменшити запалення.

Стоматит - як виглядає

Протигрибкові, противірусні або антибактеріальні засоби можуть знадобитися залежно від причини стоматиту. Дієта має виключати гостру, кислу, солону та гарячу їжу. Натомість потрібно вживати м’яку, прохолодну їжу та достатню кількість рідини. Якщо стоматит спровокований системними захворюваннями або дефіцитом вітамінів, необхідно лікувати основну проблему.

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: