Готовність терпіти надзвичайно неприємні прояви проктологічних захворювань часто пов’язана зі страхом фізичних та психологічних незручностей під час лікування. Однак у сучасній медицині є дієві малоінвазивні методи лікування в амбулаторних умовах або як хірургія 1 дня. Таке лікування безболісне, в деяких випадках після лікування можливий незначний терпимий біль, що досить швидко минає. Ба більше, невід’ємними маркерами сучасного підходу є турбота про психологічний комфорт пацієнта.
Далі про делікатне та ефективне лікування розповідає Іван Іванович Попович, хірург-проктолог лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант».
Емоційний комфорт для пацієнта та огляд
Будь-яке лікування у проктолога починається з консультації для збору анамнезу (скарг, симптомів, історії хвороби), огляду та діагностики. Саме за огляд часто переживають пацієнти. Ми з розумінням ставимось, що у лікаря людина може відчувати хвилювання або незручність, тому продумали комфорт до дрібниць.
- для зручності пацієнту або пацієнтці буде запропоновано одягнути одноразові проктологічні шорти, що закриють статеві органи;
- огляд відбувається на кріслі, подібному на гінекологічне, — тобто не треба займати позу, яка створює емоційний дискомфорт. Ви лягаєте на спину, а ноги вкладаєте на секцію для ніг з м’якою обшивкою підколінників.
- в кабінеті присутній тільки лікар та медична сестра для асистування лікарю, виключені будь-які візити інших осіб під час огляду.
Лікування геморою латексними кільцями
Латексне лігування — малоінвазивний спосіб видалення гемороїдальних вузлів, заснований на їхньому самостійному відторгненні після накладання спеціальних лігатур (латексних кілець). Вважається «золотим стандартом» при лікуванні внутрішніх гемороїдальних вузлів. Процедура безболісна.
Якщо коротко про латексне лігування, то основним є:
- мінімальне травмування тканин (відсутність розрізів та проколів на слизовій оболонці, що знижує в рази ризик інфікування);
- відсутність кровотечі;
- амбулаторне лікування без необхідності перебування в стаціонарі;
- швидке загоєння.
Після лікування цим методом біль та неприємні відчуття виникають рідко, помірний (терпимий) прояв деяких симптомів вважається нормою. Протягом трьох днів і ці незначно відчутні симптоми минають. Є короткотривалі обмеження на фізичні навантаження та рекомендації з харчування, поки триває процес повного загоєння.
Лікування геморою лазером
Метод лазерного лікування геморою ефективний для видалення зовнішнього та внутрішнього геморою. В «Мед-Атлант» лікар-проктолог застосовує діодний лазер німецького виробника Biolitec. Ця компанія є світовим лідером у виробництві лазерних технологій для покращення якості життя.
Лікування геморою лазером не потребує особливої підготовки, крім очищення прямої кишки клізмою. Проводиться в амбулаторних умовах під місцевою анестезією або, для зручності пацієнта, під загальним наркозом.
Під дією лазера відбувається випаровування (вапоризація) вузлів з одночасною коагуляцією тканин у місці впливу. Це забезпечує відсутність рецидиву та кровотеч на місці втручання. Для безпеки пацієнтів ми використовуємо оригінальні одноразові світлодіоди.
Так само після лікування є рекомендації щодо дієти та способу життя, але загалом ритм життя не порушується — людина може повертатися до офісної роботи або інших звичних справ, якщо вони не пов’язані з надмірними фізичними навантаженнями.
Радіохвильове лікування геморою
Цей метод показаний для лікування зовнішніх гемороїдальних вузлів. Радіохвильове лікування геморою ґрунтується на дії теплової енергії хвиль високої частоти (3,8-4 МГц). Прицільно спрямований промінь розсікає тканини в області, що оперується безконтактним способом, при цьому відбувається миттєве нагрівання і випаровування внутрішньоклітинної рідини в зоні патології.
Здорові тканини, що оточують гемороїдальні вузли, не піддаються впливу радіохвиль. У ході операції (і після неї) відсутня крововтрата, оскільки судини миттєво «запаюються» під впливом високої температури, а рани затягуються плівкою.
Операція здійснюється у проктологічному кріслі, під місцевою анестезією. Пацієнт не відчуває болю та дискомфорту, оскільки в ході втручання не виникає спазмів гладкої мускулатури та не зачіпаються нервові закінчення.
Лікування анальних бахромок
Анальні бахромки — невеликі шкірні утворення. Найчастіше утворюються у людей, які мають зовнішню форму геморою. Запалені та збільшені гемороїдальні вузли розтягують шкіру, внаслідок чого утворюються складки, які не зникають під час періоду ремісії та після повного лікування. Також бахромки часто виникають у жінок після пологів.
І хоч ці шкірні складки не являються проявом гемороїдальної хвороби, але створюють дискомфорт і порушують естетику тіла, що може сприяти розвитку комплексів та знижувати якість інтимного життя.
За один візит до хірурга-проктолога анальні бахромки можна видалити радіохвильовим методом. Безболісно, без потреби накладання швів, без потреби перебування в стаціонарі.
Звичайно, перераховані не всі проктологічні патології. Проте всі з них можна вилікувати малоінвазивно, що практично не порушить звичний стиль життя людини, якщо до проктолога звернутись на початковій або ще не крайній стадії захворювання.
При багаторічних хронічних захворюваннях, які адекватно не лікують, можлива 4 стадія захворювання, коли лікування вже буде більш складним (передусім для самого пацієнта). Краще не чекати часу, коли хвороба може бути вилікувана лише за допомогою такої занадто травматичної операції. Діяти потрібно раніше, коли позбавитись проктологічних проблем можна малоінвазивними методами.
За напрямком оперативної проктології в клініці «Мед-Атлант» хірург-проктолог виконує як малоінвазивні, так і більш складні операції.
Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»:
- +38 (095) 00 38 452
- +38 (095) 00 38 453
- +38 (097) 41 13 133
- м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),
- м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2).
Партнерська публікація