fbpx

Силікони в косметиці: корисні чи шкідливі ці речовини

Здоров'я 16:24, 03.09, 2021

Ще кілька років тому багато хто з нас користувався різними косметичними засобами і навіть не замислювався про те, що входить до їх складу. Сьогодні в тренді «косметика без силіконів і парабенів». Вищеназвані компоненти вважають неймовірно шкідливими. Можна, звичайно, погодитися з цим твердженням. Але чи не краще розібратися, яку функцію насправді виконують силікони в косметиці і чи такі вони шкідливі?

У чому користь силіконів

Цим терміном називають велику групу полімерів виключно хімічного походження. Складаються вони з молекул кисню, вуглецю, водню і органічного кремнію.

Більшість силіконів добре сумісні з тканинами людського організму. Саме це і зумовлює їх широке застосування в медичній сфері. Також силікони використовують і при виготовленні всілякої косметики. І це цілком зрозуміло, оскільки ці полімери добре її пом’якшують. Завдяки їм:

  • текстура кремів та інших засобів стає легкою і дуже приємною на дотик;
  • косметика краще лягає на поверхню, утворює покриття, що заповнює численні зморшки і пори. Шкіра після неї виглядає більш гладкою і доглянутою;
  • шампуні і засоби для укладання стають ефективнішими.

Найвідоміший з силіконів – диметикон. Його включають до складу зволожуючих кремів, лосьйонів, гелів для душу, шампунів і кондиціонерів, а також декоративної косметики.

Працює диметикон як емолент: поширюючись по поверхні шкіри, він заповнює простір між лусочками епідермісу, формуючи захисний бар’єр, що дозволяє підтримувати потрібну зволоженість. Крім того, диметикон згладжує дрібні зморшки, надаючи шкірі більш досконалого вигляду. Після нанесення засобів, що містять цю речовину, вона стає м’якшою і рівною. Саме тому диметикон включають до складу багатьох кремів і праймерів під макіяж.

Мінуси силіконів

Тепер про недоліки. Основними мінусами силіконів є:

  • тимчасовий результат. Після того як крем буде змитий, шкіра повертається до свого початкового стану. Косметичні засоби з силіконом не впливають на процеси, що відбуваються на клітинному рівні, а також на стан шкірних покривів;
  • непроникність. Захищаючи шкіру, шар подібних засобів паралельно порушує природне надходження корисних речовин;
  • складності з очищенням. Змити такий крем без залишку дуже складно. Для цього потрібно процедура багатоступінчастого очищення. В іншому разі силікон буде накопичуватися, утворюючи бар’єр, який перешкоджає повноцінному відновленню шкіри.

І все ж бити тривогу з приводу цих полімерів не варто. Їх концентрація в косметичних засобах не так велика. Це дозволяє зберігати позитивний ефект, мінімізуючи їх можливу шкоду.

На  правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: