fbpx

Тиждень меланоми у Франківську: пацієнтів із ризиком раку спостерігатимуть

Здоров'я 14:20, 20.05, 2023

В Івано-Франківську відбувся тиждень діагностики меланоми. Безкоштовні для мешканців громади огляди тривали в усіх поліклінках міста.

Ця недуга, кажуть медики, є найагресивнішою пухлиною шкіри, яка миттєво прогресує. І через несвоєчасну діагностику часто стає летальною.

“Меланома – злоякісне утворення, – акцентує лікарка-дерматовенеролог поліклініки №3 Марія Кучер. – Цей тип раку дає швидкі метастази. Пацієнт має звернути увагу на пляму коричневого кольору, яка з’явилася на шкірі. Це не завжди буде щось об’ємне”.

Зі ста пацієнтів, які прийшли обстеження, у трьох виявили меланому і скерували їх на додаткову діагностику в Прикарпатський онкоцентр.

Інших пацієнтів, які мають ризик розвитку меланоми, спостерігатимуть у поліклініках. “Ще дообстежимо і будемо спостерігати впродовж трьох місяців, пів року. Люди знають, попереджені”, – каже дерматовенеролог Олег Бейлах.

Медик “озброєний” цифровим дерматоскопом. Такий прилад дозволяє виявити зміни на ранніх стадіях, а також відстежувати динаміку, пояснює лікар.

“Під час дерматоскопії ми бачимо не тільки поверхню родимки, а й її глибокі шари і структуру”, – додає Марія Кучер. За її словами, власне дерматоскопія є сучасною діагностикою меланоми.

За скеруванням сімейного лікаря дерматоскопія є безкоштовною, інформує 402 Канал.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: