fbpx

Франківець по смерті став донором органів для трьох людей

Здоров'я 19:05, 12.10, 2021
НА ФОТО: Операція з пересадки нирки від посмертного донора в Івано-Франківській обласній лікарні, 2021 р.

Сьогодні, 12 жовтня, від опівночі до ранку в Обласній клінічній лікарні проходила трансплантація нирки від посмертного донора. Донором став 54-річний франківець, який помер внаслідок важкої черепно-мозкової травми.

Про це повідомили в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні (ОКЛ), інформує КУРС.

“Вперше в Івано-Франківську! Цієї ночі відбулася трансплантація нирки від посмертного донора. Також вилучено серце і печінку, які пересадили у Львові…” – йдеться у повідомленні ОКЛ.

В ОКЛ провели операцію з трансплантації нирки

Згоду на донорство підписали рідні померлого, а нирку отримав 31-річний львів’ян, який до того перебував на обліку та отримував діаліз упродовж семи років. Пацієнти, які перебувають на обліку на Прикарпатті, не підійшли для пересадки – у донора була рідкісна четверта група крові.

Пересадку лікарям допомагала здійснювати команда колег із Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львова та Київського Інституту серця. Вони ж допомагали із вилученням органів.

Серце і печінку повезли у супроводі патрульної поліції до Львова, де ці органи пересадили чоловікові та жінці.

Серце пересадили 29-річному чоловікові з Вінниччини. Через ускладнення від коронавірусу його власне серце було на межі. Печінку отримала 43-річна матір двох дітей із Закарпаття. Операцію львівські лікарі виконували разом з колегами з лікарні «Феофанія».

За словами медичного директора ОКЛ Андрія Яворського, сьогодні на обліку в Івано-Франківській області перебуває 180 людей, які потребують заміни органів. Як стверджує генеральний директор лікарні Остап Грищук, відтепер спільними зусиллями можна рятувати життя українців вдома.

“Сьогодні відбулася історична подія, яка стала початком великого проєкту з порятунку життів: коли людина може послужити людині, коли свою згоду на благородну справу можуть дати родичі постраждалого, а лікарі професійно та злагоджено виконати свою роботу. Ми докладатимемо максимум зусиль, щоби люди могли отримати належну допомогу в нашому закладі”, – зазначає Остап Грищук.

Адміністрація лікарні дякує за підтримку команді МОЗ, яка цієї ночі була на зв’язку. За інформацією Міністерства, це 39-те мультиорганне вилучання в цьому році.

“Якщо минулого року ми зробили усього 9 трансплантацій серця, то цьогоріч уже 18, – говорить генеральний директор Директорату високотехнологічної допомоги та інновацій МОЗ України Василь Стрілка. – Цілеспрямована державна політика в цьому питанні дає свої результати. Зрештою, трансплантація є показником рівня медицини в цілому, тож злагоджений механізм всіх служб лікарні в цьому напрямку та добра координація з боку адміністрації закладу підтверджує належну готовність і бажання впроваджувати якісні зміни”.

Медики висловили співчуття та подяку близьким чоловіка, який став донором. На знак подяки лікарі влаштували “Коридор пошани”.

Франківець по смерті став донором органів для трьох людей 1
Коридор пошани донору і його близьким – лікарська традиція

На нараді в ОДА голова облдержадміністрації Світлана Онищук відзначила успіх франківських хірургів і подякувала їм за роботу.

«Це є прорив у галузі охорони здоров’я нашої області. Велика подяка родині донора. Окрема подяка нашим лікарям за їхні труд і професіоналізм», – сказала Світлана Онищук.

Операція з пересадки нирки від посмертного донора в Івано-Франківській ОКЛ

Як писав КУРС, пересадки нирки потребують більше сотні прикарпатців. Недавно успішну операцію з пересадки родинної нирки провели в Івано-Франківській центральній міській лікарні: батько віддав свою нирку для 25-річного сина.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: