У Калуській центральній районній лікарні відкрили кабінет комп’ютерної діагностики, де встановлений новий комп’ютерний томограф General Electric Revolution Maxima вартістю 12,3 млн грн.
Наразі обладнання змонтовано та введено в експлуатацію, а медичний персонал уже пройшов необхідне навчання для подальшої роботи, пише КУРС з посиланням на Калуську міську раду.
Томограф придбали у рамках спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку.
“Тривалий час однією із проблем медичного закладу була несправність комп’ютерного томографа, який був морально застарілим та фізично зношеним. На його ремонт потрібно було спрямувати більше як 8 млн грн, водночас не було гарантії, що навіть після ремонту від функціонуватиме належним чином. Тож виділяти такі кошти було недоцільно. Натомість було прийнято рішення напрацювати відповідні механізми, щоб у закладі з’явився новий комп’ютерний томограф. У результаті, сьогодні сучасний комп’ютерний томограф уже в Калуській ЦРЛ і медики можуть проводити пацієнтам необхідні обстеження”, – йдеться в повідомленні.
Пропускна здатність апарата – 6-8 обстежень у зміну. Поставку комп’ютерного томографа у Калуську ЦРЛ проведено в рамках одного зі спільних проєктів Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку.
У медзакладі активно готувалися до введення та експлуатації нового томографа. Зокрема, за власні кошти Калуської ЦРЛ було проведено капітальний ремонт та підготовку приміщення для встановлення цього обладнання. Крім того, згідно з вимогами фірми-виробника, за кошти з бюджету Калуської громади для експлуатації обладнання придбано джерело безперебійного живлення.
Також сьогодні у ЦРЛ відкрили оновлене відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Ці роботи провели на умовах співфінансування з бюджету громади та коштів благодійників – Міжнародного медичного корпусу. А за власні кошти медзакладу проведено ремонт системи киснепостачання та закуплено необхідні меблі.
Нагадаємо, в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні інсталювали апарат КТ «Optima CT520» виробництва GE, який купили у рамках спільного проєкту МОЗ та Світового банку.