fbpx

У МОЗ прогнозують четверту хвилю COVID-19 з "індійським" штамом

Здоров'я 14:44, 11.05, 2021

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив про загрозу нової, четвертої, хвилі епідемії коронавірусу COVID-19 в Україні.

Про це він поінформував сьогодні на брифінгу.

Степанов нагадав про агресивний “індійський штам” коронавірусу і зазначив, що вказаний штам “підступається до кордонів” України.

“Чергову хвилю коронавірусу подолано, але не час розхолоджуватися. Ми прогнозуємо, що в нас може бути і четверта хвиля коронавірусу. Ми повинні все зробити, щоб цей удар не був такий жорсткий. Над світом нависла загроза нового штаму коронавірусу, який вже наробив чимало горя в Індії і підступається до кордонів нашої країни“, – наголосив міністр.

Степанов додав, що “цей вірус вже зафіксовано в Польщі, Румунії, інших країнах Європи”.

«Зрозуміло, що в кінцевому підсумку він з’явиться і в Україні, як це було з британським штамом або з південноафриканським», ㅡ сказав Степанов.

Очільник МОЗ уточнив, що “індійський штам” дуже небезпечний і агресивніший навіть за південноафриканський чи британський.

“Він виражений надважкою клінічною картиною з ураженням не тільки органів дихання, а й шлунково-кишкового тракту та нирок. У пацієнтів спостерігається важка інтоксикація організму. А за повідомленням індійських ЗМІ – також фіксуються випадки сліпоти та мукормікозу (відомого як “чорний грибок”, – кор.) – некротичних уражень слизових оболонок носа та горла”, – розповів Степанов.

Міністр також додав, що цей штам вірусу може вражати молоде населення.

«Які мутації ще можуть відбутися, ми, на жаль, не знаємо, але повинні готуватися до найгірших варіантів, щоб мати можливість захищатися», ㅡ каже Степанов.

У свою чергу Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) визнала, що «індійський» штам коронавірусу «викликає занепокоєння». Про це пише Reuters.

Провідна технічна експертка ВООЗ Марія Ван Керхове зазначила, що індійський варіант коронавірусу викликає занепокоєння «на глобальному рівні», а тому вимагає більш ретельного відстеження та аналізу. Раніше такий статус вже надали «британському», «бразильському» та «південноафриканському» штамам.

Наразі експерти зазначають, що цей варіант вірусу ㅡ відомий як B.1.617 ㅡ є більш заразним. ВООЗ готує додаткову інформацію, що вдалося дізнатися про нього та три похідних від нього мутації.

Заступниця генерального директора з програм ВООЗ, докторка Сумія Свамінатан повідомила, що в Індії наразі проводяться дослідження з метою вивчення передачі цього штаму, тяжкості захворювання, яке він викликає, та реакції антитіл у людей, яким було зроблено щеплення.

У пацієнтів з “індійським” штамом коронавірусу можуть розвиватися постковідні грибкові інфекції, які дають серйозні ускладнення на здоров’я. В ефірі телеканалу «Україна 24» лікарка-інфекціоністка Тетяна Логінова, коментуючи інформацію про те, що в Індії люди, які перехворіли на COVID-19, почали інфікуватися рідкісним «чорним грибком», розповіла: це дуже серйозна постковідна інфекція, яка затягує одужання після COVID-19.

«Люди лікувалися не тільки стероїдами, але й антибіотиками. Антибіотики також дають дисбіоз організму, у нас в країні найчастіше виникають кандидози. А в цьому випадку на тлі антибіотикотерапії плюс кортикостероїди, які пригнічують запальні процеси, також можуть прекрасно розвиватися ці грибкові інфекції. Ця інфекція може не тільки вражати очі й носову порожнину, а й легені», – підкреслила вона.

За словами інфекціоністки, це вже буде «лонгковід» ускладнений і вимагатиме дуже ретельного антимікотичного (антигрибкового, – кор.) лікування спеціальними препаратами.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: