Світлана Литвак – практичний лікар-нейрохірург, спеціалізується на захворюваннях судин головного мозку, шиї, онкологічних ураженнях головного мозку.
З початку війни Світлана з чоловіком, дітьми та хворими батьками переїхали з Києва у село Мархалівка, що неподалік Василькова. Однак у той час там розпочалися запеклі бої і родина 10 діб провела у будинку під обстрілами. Після цього волонтери допомогли їм виїхати на захід України.
Спочатку родина зупинилася в Івано-Франківську, а згодом погодилась на пропозицію троюрідного брата і переїхала до нього в Калуш, пише Нафтохімік Калуш.
Під час реєстрації переселенцями Світлані Литвак запропонували влаштуватися на роботу у місцеву лікарню.
«Після цього я зв’язалася з керівництвом державної установи «Інститут нейрохірургії ім. академіка А. П. Ромоданова НАМН України», яке, зважаючи на мої життєві обставини, дозволило це зробити на період воєнного часу.
Тож тепер разом із моєю доброю знайомою, лікарем-ренгенологом з Центру ядерної медицини, спеціалістом комп’ютерної томографії Юлією Терницькою, яка теж тимчасово оселилася в Калуші, будемо разом з медиками Калуської ЦРЛ лікувати хворих, зокрема й надавати нейрохірургічну допомогу», – сказала Литвак в інтерв’ю Нафтохіміку.
Лікарка зазначає, що у Калуській ЦРЛ за рівнем технічного забезпечення і кваліфікацій персоналу є все необхідне для надання високоспеціалізованої допомоги.
«Свою потребу й користь бачу в напрямку хірургії судин головного мозку та хірургії основи черепу. Це, так би мовити, мій профіль, я маю тут практичні навики і була б корисною. І не тільки для хворих калушан, а й для переселенців з інших регіонів України. Адже після пережитого під час окупації, після тих всіх поневірянь, які випали на їхню долю, в цих людей ще більшою мірою стали проявлятися симптоми існуючих хронічних хвороб, а в багатьох вони виникли тільки тепер. Тож я прогнозую, що навантаження на Калуську ЦРЛ буде зростати в зв’язку зі збільшенням кількості населення за рахунок переселенців», – сказала лікарка.
Також Світлана Литвак допоможе калуським колегам зекономити час на освоєння сучасного ангіографа, який нещодавно був придбаний для лікарні.
«Ангіограф має величезне значення у нейрохірургії ішемічного інсульту, адже він надає можливість проведення своєчасної тромбоекстракції – операції, яка передбачає видалення тромбу безпосередньо з просвіту артерії без трепанації черепа», – пояснила лікарка.