fbpx

У прикарпатських школах цілий рік перевірятимуть сосиски

Здоров'я 17:25, 23.09, 2019

Сьогодні на апаратній нараді у голови Івано-Франківської ОДА йшлося про дотримання санітарно-гігієнічних норм при організації харчування дітей шкільного віку.

Для Івано-Франківщини фахівці розробили регіональну цільову програму “Дітям Прикарпаття – якісне харчування”. Вона сприяє повноцінному та якісному забезпеченню харчування дітей у шкільних та дошкільних закладах, інформує Фіртка.

Зокрема, обласна Держпродспоживслужба моніторить постачальників харчової продукції, лабораторні дослідження, що дасть змогу відстежити недоброякісних виробників. Для цього відбирають зразки молочних, м’ясних та рибних продуктів. Загалом зупинили обіг невідповідних харчових продуктів у 64 випадках.

Крім того, за словами начальника головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Романа Гурського, з 16 областей постачальники масла зрозуміли, що в Івано-Франківську область у школи треба везти масло, а не спреди.

Цього року проводитимуть дослідження сосисок – мікроструктурний аналіз готової продукції. Таким чином відстежуватимуть, чи відповідає якісний склад сосиски тому, який написаний у супровідних документах чи на упакуванні.

На це дослідження спрямують мільйон тисячу сто гривень. Понад 700 тисяч піде на закупівлю необхідного обладнання та 380 тисяч на підготовку приміщень і персоналу. Половину виділено обласним бюджетом, решту профінансує держбюджет.

“Проаналізувавши тендерну документацію при проведення торгів на харчування дітей, ми зрозуміли, що ніхто у своїх вимогах не ставить безпечність та якість продукції. Тільки питання ціни”, – констатував Роман Гурський.

За його словами, неодноразово виявляли такі приклади закупівель. Тому Держпродспоживслужба розробила вимоги до постачальників.

“Вимоги мають відстежувати історію: чи є виробничі потужності, реєстрація як оператора харчових продуктів, експлуатаційний дозвіл, чи він взагалі може це проводити, а не зареєструвався як підприємець десь у квартирі на 9-му поверсі і хоче харчувати пів міста дітей”, – додав Роман Гурський.

Також розроблений паспорт харчоблоку.

Голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль доручив поширити ці напрацювання та пропозиції на місця.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: