fbpx

В Івано-Франківській області надзвичайна ситуація через коронавірус

Здоров'я 19:35, 20.03, 2020

В Івано-Франківській, Дніпропетровській областях та місті Києві запровадили режим надзвичайної ситуації.

Уряд запровадив надзвичайну ситуацію через виявлені випадки коронавірусної інфекції. Про це повідомив Денис Шмигаль в Telegram.

Такі рішення прийняли регіональні комісії з питань надзвичайних ситуацій.

За словами Шмигаля, ніяких нових обмежень поки не передбачається. Режим надзвичайної ситуації покликаний мобілізувати зусилля на місцях для боротьби з поширенням СOVID-19.

Шмигаль повідомив, що головам ОДА дав доручення забезпечити координацію заходів, які повинні зупинити поширення на території областей вірусного захворювання. А також щодня надавати МОЗ інформацію про їх проведення.

Довідково. НАДЗВИЧАЙНА СИТУАЦІЯ – обстановка на окремій території чи суб’єкті господарювання на ній або водному об’єкті, яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення, спричинена катастрофою, аварією, пожежею, стихійним лихом, епідемією, епізоотією, епіфітотією, застосуванням засобів ураження або іншою небезпечною подією, що призвела (може призвести) до виникнення загрози життю або здоров’ю населення, великої кількості загиблих і постраждалих, завдання значних матеріальних збитків, а також до неможливості проживання населення на такій території чи об’єкті, провадження на ній господарської діяльності.

Надзвичайний стан – особливий правовий режим, який може тимчасово вводитися в Україні чи в окремих її місцевостях при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру не нижче загальнодержавного рівня, що призвели чи можуть призвести до людських і матеріальних втрат, створюють загрозу життю і здоров’ю громадян, або при спробі захоплення державної влади чи зміни конституційного ладу України шляхом насильства і передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування відповідно до цього Закону повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення безпеки і здоров’я громадян, нормального функціонування національної економіки, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, захисту конституційного ладу, а також допускає тимчасове, обумовлене загрозою, обмеження у здійсненні конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Нагадаємо, що на Прикарпатті створили мобільні групи для реагування на порушення правил карантину

КУРС писав, що яремчанська влада дозволила працювати закладам у “Буковелі” “під особисту відповідальність власника”.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: