fbpx

В Івано-Франківській ОКЛ лікують 27-річного прикарпатця з розсіяним склерозом

Здоров'я 20:01, 12.06, 2024

27-річному прикарпатцю Максиму майже рік тому діагностували розсіяний склероз. Чоловік за гуманітарною програмою проходить дороговартісне лікування, яке унеможливить виникнення рецедивів протягом восьми років, пише КУРС.

Як розповіли в Івано-Франківській ОКЛ, несподівана хвороба підкралася до Максима минулоріч у липні. Спочатку чоловікові стало важко тримати тулуб, з’явилися болі в попереку. Потім виникла хиткість, нестійкість, його завалювало направо-наліво, вперед-назад. Згодом стало важко ходити, швидко втомлювались ноги, і врешті дійшло до того, що він ледве пересувався по квартирі.

У серпні Максима госпіталізували. В перший же день зробили МРТ і повідомили діагноз: розсіяний склероз. Пролікували п’ять днів і виписали. Через місяць-півтора недуга знову почала прогресувати, і його госпіталізували ще на п’ять днів. Після виписки повторилося те саме: півтора місяця було легше, потім знову запалення прогресувало. Утретє хлопець потрапив у лікарню в лютому. Йому прокапали препарат сім разів, але нічого не допомогло.

Нещодавно хлопця госпіталізували вчетверте. Він уже зовсім не ходить і потребує сторонньої опіки, адже, за його словами, дрібна моторика пальців також постраждала за останніх півтора-два місяці.

Наразі в лікуванні Максима застосовують дороговартісний препарат, який є у відділенні неврології завдяки гуманітарній програмі. Лікарі прогнозують, що після цих ліків, можливо, ніяких рецедивів не буде протягом восьми років.

Поки лікарі радять йому їсти більше зелені й помірно, не сильно навантажуючись, робити фізичні вправи. Хлопець цікавиться різними протоколами лікування розсіяного склерозу в світі і каже, що “готовий експериментувати”.

За словами завідувачки відділення неврології Анни Сорохман, пацієнт наразі проходить лікування з допомогою гуманітарної програми з-за кордону.

“Наш пацієнт є одним з 13 пацієнтів, який отримав лікування з гуманітарної програми за лінією МОЗ-Лемтрада для лікування пацієнтів під час війни, – зазначає Сорохман. – І сьогодні є добрі прогнози. Сподіваємося, показники зовсім скоро підуть вгору і хлопець зможе й надалі продовжити активне життя”.

Нагадаємо, завдяки співпраці з компанією “Рош Україна” Івано-Франківська обласна клінічна лікарня бере участь у програмі “Об’єднані заради здоров’я”, яка передбачає закупівлю препарату для терапії пацієнтів з розсіяним склерозом. Відповідно до умов програми за кожну куплену за обласний бюджет упаковку препарату компанія безкоштовно надасть додаткову упаковку лікарського засобу.

У 2023 році за кошти обласного бюджету було закуплено 14 ампул препарату для пацієнтів з розсіяним склерозом, вартість яких сягає 2 млн гривень. Це дало змогу забезпечити відповідним лікуванням 7 пацієнтів. Тепер, завдяки підписаному меморандуму, вдасться безоплатно пролікувати вдвічі більше пацієнтів.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: