fbpx

В Івано-Франківську створять Центр муковісцидозу

Здоров'я 14:31, 29.10, 2019

В Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні відбулася зустріч головного лікаря закладу Радислава Котурбаша з делегацією зі Словаччини, яку очолила голова Асоціації хворих на муковісцидоз Катеріна Степанкова, інформує пресслужба ОДА.

Пульмонологічне відділення ОДКЛ отримало грант «Передача ноу-хау та створення Центру муковісцидозу для забезпечення кращого догляду за пацієнтами з муковісцидозом в Івано-Франківській області». Його підписання відбулося 1 жовтня. Проєкт фінансується Європейським Союзом і реалізується програмою транскордонного співробітництва Угорщини-Словаччини-Румунії-України на 2014-2020 роки. Така фінансова допомога для обласної дитячої клінічної лікарні становитиме 62 363,4 євро.

«Створення Центру муковісцидозу – це вже перші практичні кроки. І щоб грант запрацював на повну силу, ми повинні час від часу зустрічатися і обговорювати зроблене. Таким шляхом повинні іти для того, щоб завершити його успішно», – зазначив головний лікар ОДКЛ Радислав Котурбаш.

За словами експерта департаменту охорони здоров’я облдерджадміністрації з медичної генетики Надії Фоменко, на сьогодні в області зареєстрована 31 дитина і 9 дорослих з такою недугою як муковісцидоз.

«У 80-90-х роках вижити з таким діагнозом вдавалося одиницям, решта – помирали на першому році життя. І завдяки лікуванню згідно з європейськими рекомендаціями ми адаптували протокол до наших пацієнтів і зараз маємо позитивні результати», – повідомила лікар-генетик.

Завідувачка пульмонологічного відділення ОДКЛ Моніка Макян додала, що спеціалісти їхнього закладу тривалий час шукали шляхи до створення Центру муковісцидозу і зараз їм насправді дуже пощастило отримати такий грант.

«Адже метою цього проєкту є зміна становища осіб, хворих на муковісцидоз, надання їм рівних можливостей для життя, якими користуються їхні здорові однолітки. Завдяки цьому проєкту ми матимемо можливість покращити якість життя цих осіб та збільшити його тривалість, зробити їх активними членами суспільства, бо хворі на муковісцидоз щодня та впродовж всього життя повинні вживати велику кількість ліків, проходити різні процедури: інгаляції, масажі, лікувальні вправи тощо, щоб жити і вільно дихати. Також грант дозволить посилити співпрацю між регіонами Словаччини та України щодо ведення та догляду пацієнтів із цим рідкісним (орфанним) захворюванням», – відзначила завідувачка.

Окрім фінансування, при реалізації гранту навчання зможуть проходити лікарі, інші спеціалісти та члени сімей, в яких є хворі з муковісцидозом, із Словаччини та України із ранньої діагностики, лікування, фізіотерапії, харчування та щоденного догляду за пацієнтами через семінари, тренінги, конференції та публікації. Передбачається забезпечення медичним інструментарієм та обладнанням для домашньої допомоги хворим на муковісцидоз та спеціалізованих центрів Словаччини та України, створення спеціалізованого Центру муковісцидозу з реєстром пацієнтів із муковісцидозом на Прикарпатті, а також створення умов успішного лобіювання та адвокації для поліпшення становища  хворих із муковісцидозом в Україні та Словаччині, для забезпечення кращого фінансування відповідного догляду, лікування та доступу до нових методів терапії.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: