fbpx

В Обласній лікарні готуються робити трансплантації

Здоров'я 13:44, 26.07, 2021

У клініко-діагностичній лабораторії Івано-Франківської обласної клінічної лікарні встановили нове обладнання для проведення HLA типування.

Працівники лабораторії проводять виділення ДНК, визначають її кількість та здійснюють власне типування. Все це в рамках запуску масштабного проєкту з впровадження трансплантології на Прикарпатті.

В Обласній лікарні готуються робити трансплантації 1

«Це складна процедура, але вкрай необхідна для підбору донора та реципієнта при пересадці органів, – говорить лаборантка Ірина Петрук. – Якщо є ті чи інші неспівпадіння, то пересадка органу буде неможливою».

Як зазначає завідувачка лабораторії Уляна Балан, йдеться про доволі об’ємні та складні дослідження і впродовж дня вдасться дослідити лише одного-двох пацієнтів.

Щоби вивчити тонкощі лабораторних досліджень в напрямку трансплантології, минулого тижня фахівці лабораторії пройшли відповідне навчання, отримали віддалений доступ до матеріалів та відповідні інструкції щодо проведення генетичних досліджень.

В Обласній лікарні готуються робити трансплантації 2

Загалом підготовка команди фахівців із трансплантології обласної лікарні триває уже півтора року й на сьогодні заклад отримав всі необхідні дозволи та ліцензії на впровадження цієї поширеної у світі практики.

На базі ОКЛ створюють спеціальний Центр, де працюватимуть трансплант-координатор, спеціалісти матимуть доступ до світової бази.

В Обласній лікарні готуються робити трансплантації 3

Уляна Балан також зазначила, що нова лабораторна система HLA допомагає як у трансплантації органів і тканин, так у лікуванні онко- та аутоімунних захворювань.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: