fbpx

В Обласній лікарні виявляють онкологію щитовидки на ранніх стадіях

Здоров'я 17:12, 28.04, 2021
НА ФОТО: Лікарка ультразвукової діагностики Соломія Струк

У кабінеті пункційної біопсії консультативної поліклініки Івано-Франківської обласної клінічної лікарні проводять діагностику захворювань щитоподібної залози та інших органів ендокринної системи.

Лікарка ультразвукової діагностики Соломія Струк говорить про важливість таких обстежень і називає ряд причин, які зумовили непросту ситуацію на Прикарпатті.

«На жаль, у нас кожна друга людина має вузли, і на таку ситуацію повпливала Чорнобильська катастрофа, після якої онкопатологія зросла у 7 разів. Крім того, варто пам’ятати, що наш регіон є ендемічною зоною», – зазначає Соломія Струк.

Щоби уникнути небажаного діагнозу, лікарка закликає не зволікати з обстеженнями. Віднедавна лікарка проводить діагностику на новому обладнанні, інформують в ОКЛ.

«Маємо сучасне обладнання, і це дуже допомагає виявити онкопроцеси на початкових етапах, – говорить Струк. – Якість зображення та нові датчики дають змогу чітко бачити голку у вузлі».

«Коли виявляємо перші вузли, то наступне обстеження призначаємо не пізніше ніж за півроку, – говорить Соломія Струк. – Співпрацюємо з лаборантами, ендокринологами та онкохірургами, щоби вчасно скерувати пацієнта на оперативне втручання в разі необхідності».

Як зазначає Соломія Струк, через карантин довелося призупинити діагностику, тож сьогодні медики констатують все більше злоякісних новоутворень.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: