fbpx

Як доглядати та лікувати волосся: 10 порад трихолога Світлани Череп'юк

Здоров'я 18:43, 17.10, 2022
НА ФОТО: Світлана Череп'юк, лікар дерматолог, трихолог, косметолог ЛДЦ «Мед-Аталнт»

Проблема випадіння волосся часто стосується як чоловіків, так і жінок. В цій статті лікар-трихолог медичного центру «Мед-Атлант» Світлана Миколаївна Череп’юк відповідає на найбільш часті питання про лікування волосся та догляд за ним.

Як доглядати та лікувати волосся: 10 порад трихолога Світлани Череп'юк 1
Світлана Череп’юк, лікар-дерматолог, трихолог, косметолог ЛДЦ «Мед-Аталнт»

1.  Як часто потрібно мити голову і чи може часте миття якось зашкодити?

Голову потрібно мити при потребі, тобто якщо ваші сальні залози працюють активно і вигляд волосся вас не влаштовує, то мийте хоч щодня, якщо ваш лікар не призначив вам по-іншому.

2. Наскільки ефективні народні методи (перцева настоянка, сік цибулі, гірчиця, коньяк і т.д.)?

Принцип роботи таких методів полягає у подразненні шкіри, що веде до посиленого кровопостачання, а це сприяє росту волосся. Але всі ці засоби можуть викликати непередбачувані наслідки у вигляді алергічних реакцій, та й зараз у арсеналі лікарів є велика кількість медикаментів та процедур, які добре працюють без неприємних побічних ефектів.

3. Чи допоможе шампунь вирішити проблему випадіння волосся?

Сьогодні ринок перенасичений засобами різної цінової категорії, і пацієнти спочатку витрачають велику кількість своїх ресурсів на дорогі шампуні, втрачаючи при цьому час та волосся.

Шампунь не здатен вирішити всі проблеми з волоссям. Якщо у людини є загальні проблеми з здоровям, то відповідно і волосся буде про це сигналізувати.

4. Яка найчастіша причина звернення до лікаря-трихолога?

Найчастіша скарга на прийомі – це, звичайно, випадіння волосся. В більшості випадків пацієнти відмічають різке випадіння, інколи випадіння, яке триває досить тривалий час (від кількох місяців до декількох років!). Але після діагностики виявляється велика кількість інших проблем як місцевого (себорея, дерматити, фолікуліти), так і загального характеру (захворювання щитоподібної залози, недостатність певних вітамінів, захворювання крові, гормональні розлади та інші).

5. Що таке лупа?

Лупа, або посилене неприємне лущення шкіри голови, найчастіше є одним із симптомів ще одного поширеного захворювання – себорейного дерматиту, яке характеризується розладом роботи сальних залоз шкіри голови. Ці розлади викликають сухість та різні запальні реакції. Ось саме в цьому випадку шампунь регулює діяльність залоз і буде важливим при виборі лікування.

Шампунь правильно вибирати не по типу волосся, а типу шкіри голови, визначити який допоможе лікар-трихолог.

6. Чи можна позбутися лупи раз і назавжди? Найчастіше це питають чоловіки.

Лише у тому випадку, якщо це не захворювання, а симптоматично пересушена шкіра голови і немає проблем з роботою сальних залоз. В інших випадках це захворювання, яке загострюється при погіршенні загального здоров’я (погане харчування, стреси, супутні захворювання). Тут добре буде працювати профілактика загострень – правильно підібраний шампунь та здоровий спосіб життя.

7. Що таке мезотерапія, плазмоліфтинг волосся і чи можуть вони самостійно вирішити проблему випадіння волосся?

Суть цих процедур полягає у введенні в шкіру голови певних речовин (вітамінів, мікроелементів, факторів росту, білків та інших), які, впливаючи на фолікули та навколишні тканини, покращують кровопостачання, запускають процеси відновлення та росту.

Без визначення причини випадіння та правильного лікування ці процедури можуть лиш замаскувати симптоми та давати тимчасовий ефект.

8. Чи можливо змінити густину волосся?

Густина волосся — це генетично запрограмована величина, як колір очей, наприклад. Тому можемо лише покращити якість тих волосин, які уже є, або відновити втрачені.

9. Чи всім можна нарощувати волосся?

Найкраще перед нарощенням проконсультуватися з лікарем-трихологом. Оскільки деякі методи нарощення досить агресивні, прикріпляючись до власної волосини, штучне волосся створить додатковий тиск, що може пришвидшити випадіння власного волосся.

10. Випадає чи ламається?

Це питання стосується в основному фарбованого волосся. Всі продукти хімічного походження (фарбування, хімічне вирівнювання чи накручування, кератинування) рано чи пізно руйнують волосину і вона ламається на різній довжині. При огляді шкіри голови та коренів волосин ми можемо відрізнити ці процеси.

Не зволікайте з візитом до трихолога. При перших ознаках випадіння волосся звертайтесь до спеціаліста, який визначить причину, скорегує стан та призначить необхідне лікування. Правильні дії по догляду забезпечують збереження красивого, здорового волосся.

Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»:

  • +38 (095) 00 38 452
  • +38 (095) 00 38 453
  • +38 (097) 41 13 133
  • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),
  • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2).

Партнерська публікація

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: