Будь-які проблеми зі шкірою викликають бажання якомога більше посилити догляд. Проте така стратегія не завжди йде на користь чутливій і реактивній шкірі. Інколи потрібні активні дії, інколи необхідно набратися терпіння, а часом — просто дати шкірі відпочити. Ми згадаємо базові правила повсякденного догляду за надмірно чутливою шкірою, які допоможуть зберегти її здоров’я, красу і комфорт.
Особливості чутливої шкіри
Чутливою називають шкіру, яка яскраво реагує на зовнішні чинники та внутрішні зміни в організмі. Надмірно чутливою, попри загальне враження, може бути не лише суха чи тонка, але й жирна схильна до акне шкіра. Деякі дерматологи вважають реактивну шкіру проблемою і радять відповідний догляд.
Екологія, погодні умови, сухе повітря, сонячні промені, стрес, неправильне харчування, невдало підібрані косметичні засоби, тривале приймання певних ліків, помилки у догляді — все що завгодно може змусити чутливу шкіру відреагувати. Причин може бути декілька:
- тонкий роговий шар шкіри;
- низький рівень захисного пігменту;
- неадекватна робота сальних залоз;
- висока сприйнятливість нервових закінчень.
Від роздратування до відчаю — ось що відчуваєш, коли, прокидаючись зранку, не знаєш, що побачиш у дзеркалі. Як правило, чутливу шкіру визначають сухість, лущення, почервоніння, купероз, подразнення, запальні процеси, відчуття стягнутості, свербіж, печіння, прищі й часті алергічні реакції. Проте ці ознаки також можуть свідчити про низку дерматологічних захворювань, тому першочергово варто звернутись до лікаря.
Основні правила й табу для власників чутливої шкіри
1. Чистота і свіжість.
Якомога частіше змінюйте наволочки на подушках та рушники для обличчя, адже в них швидко розмножуються бактерії.
2. Мікроклімат.
Слідкуйте за температурою в приміщенні, де довго перебуваєте, часто провітрюйте, користуйтесь зволожувачем повітря.
3. Очищення.
Вмивайтеся теплою чи прохолодною водою, за можливості використовуйте м’яку очищену воду. Не можна розпарювати шкіру, з тієї ж причини відмовтеся від відвідування сауни. Обов’язково вмивайтеся після фізичних навантажень. Засоби для демакіяжу та умивання мають бути призначені для чутливої шкіри, не повинні пересушувати шкіру.
4. Зволоження.
Обов’язковий ефект на всіх етапах догляду. Спреї та міст на основі термальної води, наприклад, брендів La Roche Posay, Avene, Uriage, Vichy зволожать шкіру впродовж дня.
5. Відлущення.
Відмовтеся від будь-яких скрабів, абразиви яких травмують шкіру. Обирайте делікатні пілінги з AHA-кислотами та зволожувальними компонентами.
6. Захист.
Щоденний догляд має включати засоби, що зміцнюють захисний шкірний бар’єр та нейтралізують дію зовнішніх чинників.
7. SPF.
Сонцезахисні засоби — must have денного догляду весь рік.
8. Нічне відновлення.
Перед сном варто використовувати продукти з живильною і регенерувальною дією.
9. Мінімум макіяжу.
Чутлива шкіра потребує лікування, а не маскування.
10. Харчування.
Дотримуйтесь збалансованого різноманітного раціону та питного режиму, за необхідності підберіть з лікарем комплекс вітамінів.
Як підібрати «особливі» косметичні засоби?
Головне правило: обирати косметику, як доглядальну, так і декоративну, призначену спеціально для чутливої шкіри. Наприклад, в асортименті дерматокосметичних брендів є засоби, спеціально розроблені для оздоровлення реактивної шкіри.
Склад засобу має бути гіпоалергенним і некомедогенним. Віддавайте перевагу продуктам, що пройшли клінічні дослідження та схвалені дерматологами для чутливої шкіри.
Чого точно не має бути у складі засобу для реактивної шкіри:
- мінеральних та синтетичних масел;
- вазеліну, парафіну, церезину;
- спирту;
- похідних вітаміну A;
- синтетичних барвників та ароматизаторів;
- парабенів;
- фталатів.
Якщо шкіра схильна до алергії, також варто бути обережними із засобами, збагаченими натуральними оліями та екстрактами, вітаміном C. Аби уникнути ускладнень, попередньо нанесіть засіб на згин ліктя і зачекайте декілька годин, чи не виникне реакція.
ПРОМО