fbpx

Як прибрати біль при місячних: 6 доведених способів

Здоров'я 11:19, 29.05, 2024

Дисменорея — це медична назва болю під час менструації. Больові відчуття, з якими стикається жінка під час менструації, не можна назвати нормальним явищем. Патологія може як мати фізіологічні причини і бути наслідком скорочення м’язової частини, так і бути симптомом захворювання. Причину виникнення проблеми та шляхи її вирішення має встановити лікар.

Фізіологія болю при менструації

На думку фахівців, що займаються вивченням проблеми та її усуненням, головними механізмами, що стають причиною виникнення болісних відчуттів, є фізіологічне скорочення матки, яке дозволяє вивести зайвий ендометрій, що природним чином відшаровується під час циклу.

Якщо мають місце проблеми з жіночим здоров’ям, то відторгнення та виведення ендометрію супроводжується постійним нестихаючим болем. У разі проблем зі здоров’ям у виділеннях може бути видно щільні згустки крові.
Як прибрати біль при місячних: 6 доведених способів

Основні причини болю при менструації

Серед основних чинників виникнення болю відзначають:

  1. Аномалії матки. Досить часто больові симптоми пов’язані з будовою статевих органів або наявністю фібром та пухлин, про які жінка не здогадується.
  2. Вікові зміни. Дуже часто болісні менструації бувають у підлітковому віці, коли фертильна функція та статева система тільки формуються.
  3. Генетика. У деяких випадках дисменорея вважається генетичним розладом. Які саме фактори впливають на розвиток патології, достеменно невідомо, але є підтвердження теорії про «сімейну» схильність.
  4. Запальні процеси. За наявності ендометріозу больові відчуття при місячних стають дуже відчутними. Серед причин називають наявність та прогресування запального процесу у внутрішньому шарі матки.
  5. Зміна рівня гормонів. Болючі місячні найчастіше за все бувають у жінок, в організмі яких діагностується гормональний дисбаланс. Коливання рівня певних гормонів під час менструації збільшує чисельність скорочень матки і викликає спазми, що сприймаються жінками як біль.
  6. Психологічні аспекти. Нервове навантаження у дні перед настанням менструації, тривога та емоційний дисбаланс можуть спровокувати підвищення рівня болю.
  7. Супутні захворювання. На рівень болісних відчуттів певний вплив мають розлади у здоров’ї жінки. Дуже часто за наявності запалень в органах, що розташовані в тазовій області, біль під час місячних може бути сильнішим.

На думку лікарів, терпіти біль під час менструацій не потрібно, а лікування розладу варто починати якомога швидше. Гінеколог має встановити причину виникнення проблеми, а у випадку, коли прояви є наслідком захворювання, – надати пацієнтці допомогу.

Прості способи позбутися болю

У випадках важкої дисменореї, коли біль значно впливає на якість життя, жінка має виконувати поради лікаря та притримуватися рекомендацій щодо фізичного навантаження. Якщо відчуття не пов’язані з захворюваннями, що потребують лікування, то втамувати біль можна за допомогою:

  1. Лікарських препаратів. Найчастіше використовують анальгетики і нестероїдні протизапальні препарати. Пігулки можуть зменшити біль та запалення, але вживати їх потрібно за інструкцією.
  2. Теплого компресу. Використання теплої пелюшки чи рушника на нижню частину живота дасть змогу розслабити м’язи матки.
  3. Релаксації. При сильному болі варто відволіктися від проблеми та знайти спокійне заняття, яке дасть змогу зменшити напругу і біль. Приймання вітамінної добавки, у якій міститься Омега-3, вітамін Е або магній також здатні зменшити болісні відчуття.
  4. Дієти. Досить часто зменшенню больових відчуттів сприяє обмеження споживання кави, відмова від алкоголю, солодощів або жирної їжі.
  5. Фізичної активності. Прогулянки, йога або легкі фізичні вправи допоможуть поліпшити кровообіг і тим самим зменшити неприємні відчуття.
  6. Народних методів. Для деяких жінок дієвим варіантом зменшення болю стають акупунктура, ароматерапія чи трав’яні чаї.

Ефективність методів, заходів та засобів завжди буде залежати від індивідуальних особливостей організму жінки. Підібрати найкращий варіант для усунення болю може лікар. Кваліфіковану допомогу киянкам завжди нададуть фахівці медичного центру OKSAL.med. Записатися на консультацію можна за телефоном або на сайті.

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: