Тест на вагітність — це швидкий та точний спосіб дізнатись про настання вагітності. До того ж загальнодоступний — зараз тести на вагітність та овуляцію можна купити будь-де.
Та чи простий він? Адже без відповідей залишаються кілька важливих запитань. Зокрема “Як він працює?”, “Коли його проводити?”, “Чи може тест показати вагітність, якщо її немає?”, “Як виглядає позитивний/негативний підсумок?” тощо. Далі ми вичерпно відповімо на них і кілька супутніх.
Як діють тести на вагітність
Перші ніж купувати тест на вагітність в онлайн-аптеці, слід дізнатись про принцип його роботи. Річ у тому, що цей пристрій виявляє хоріонічний гонадотропін (або ХГЛ) — гормон, який продукується жіночим організмом після запліднення яйцеклітини. У міру розвитку плоду рівень ХГЛ у сечі та крові зростає. Саме цю зміну й фіксують з поміччю тесту, якому для виконання обовʼязків потрібен зразок сечі.
Які види існують
Зазвичай найпопулярніший тест на вагітність в домашніх умовах — це тест-смужка. Бажано робити його вранці, одразу після пробудження, оскільки саме тоді концентрація ХГЛ найвища. В ньому передбачені дві смужки: перша свідчить про те, що він зроблений належним чином, а друга — про наявність дитини в утробі. Негативний тест на вагітність просто не відобразить другу смужку.
Крім того, існують електронні аналоги, які сповіщають наявність чи відсутність ХГЛ за допомогою спеціальних символів чи слів на дисплеї. Також є касетні варіанти, які мають спеціальний контейнер-віконце для сечі та піпетку. Здебільшого, щоб отримати позитивний тест на вагітність чи навпаки, може знадобитись від 5 до 7 хвилин. Аби зробити все правильно та отримати достовірний результат — ознайомтесь з інструкцією.
Коли робити тест на вагітність
Як правило, найточніші результати тести дають у перший день затримки менструації. Та перш ніж його робити, рекомендується уникати надмірного вживання рідини. Позаяк це може вплинути на точність та дати хибний результат. Водночас підвищити точність можна завдяки проведенню повторного тестування.
Що стосується того, коли робити тест на вагітність після статевого акту, то краще зачекати приблизно 7-10 днів. Цього відтинку часу якраз достатньо для запліднення яйцеклітини та виробництва ХГЛ. Хоч тест на вагітність в домашніх умовах є досить точним, остаточно підтвердити її спроможний лише лікар. Для цього можуть знадобитись додаткові аналізи та обстеження.
Чи може тест показати вагітність, якщо її немає
Так, звісно, ймовірність помилки є завжди. І на це можуть вплинути різні фактори. По-перше, він може бути використаний неналежним чином чи завчасно. Тому важливо дотримуватись правил в інструкції. По-друге, рівень ХГЛ у крові та сечі здатний підвищитись не лише внаслідок запліднення. Його здатні викликати кісти яєчників, пухлини тощо. Плюс навіть після викидня рівень ХГЛ зазвичай залишається на високому рівні. По-третє, деякі лікарські засоби спроможні перешкодити точності пристрою та показати помилковий висновок. Тож якщо у вас негативний тест на вагітність, але ви відчуваєте її ознаки — краще звернутись до гінеколога.
Бажаємо, щоб тест показав вам той результат, який ви дійсно бажаєте побачити!
Реклама