fbpx

Як зрозуміти, чи є глисти? 15+ докладних симптомів глистової інвазії

Здоров'я 11:47, 29.04, 2021

Наше тіло – наша справа. Але іноді глисти так не вважають. Як зрозуміти, чи оселилися в нашому організмі непрохані гості, як швидко їх звідти виселити – читайте далі.

Як зрозуміти, чи є глисти? 15+ докладних симптомів глистової інвазії 1

Ознаки глистової інвазії

Паразитів, які можуть «зробити вибір» людський організм, – безліч, так само як і ознак, що свідчать про них. Нижче – загальний перелік симптомів, що свідчать про найпоширеніші паразитарних інвазіях:

  1. Сверблячка в задньому проході. Посилюється вночі і після спорожнення.
  2. Лущення на кінчиках пальців рук і ніг – аж до відходження шкіри пластами.
  3. Постійне, звіряче почуття голоду, навіть до втрати свідомості.
  4. Скрегіт зубами уві сні. Особливо часто зустрічається в дитячій практиці. Так відбувається, тому що глисти справляють гнітюче вплив на центральну нервову систему, яка порційно видає нічні кошмари. А ті, в свою чергу, є причиною скреготу уві сні.
  5. Шкірний висип алергічного характеру. Особливо тоді, коли висипання з’явилися відразу у великій кількості протягом короткого періоду часу.
  6. Лущення, свербіж, набряклість вік.
  7. Рясне слиновиділення уві сні і вранці.
  8. Хронічна втома, дратівливість, апатія, занепад сил.
  9. Ранкова нудота.
  10. Сухий кашель.
  11. Різка втрата або набір ваги.
  12. Підвищена температура, озноб.
  13. М’язові болі.
  14. Часті прояви метеоризму, бурління в животі, діареї.
  15. Біль в животі незрозумілого походження, що супроводжується спазмами.
  16. Анемія. Паразити здатні знижувати гемоглобін.
  17. Збільшені лімфатичні вузли.
  18. Свербіж шкіри, аж до розчісування. Особливо поширений в дитячій практиці.

Якщо пацієнта довгий час турбує погане самопочуття, а діагноз визначити не вдається, варто перевірити його на наявність глистових інвазій. У дітей паразитарні інфекції можуть проявлятися фізичним і психічним відставанням у розвитку, гіперактивністю або надмірної загальмованістю, нездатністю засвоювати шкільний матеріал.

Якщо співпало хоча б 2-4 ознаки – це вагомий привід ретельно обстежитися на наявність зараження і почати приймати препарати від глистів.

Cпособи зараження

У більшості випадків паразити потрапляють в організм людини через руки, які контактували з ґрунтом. Ось потенційні джерела зараження:

  • немиті фрукти та овочі;
  • брудна вода;
  • сире і напівсире м’ясо і риба, в т. ч. в’ялені, недостатньо просолені, прожаренние і т. д .;
  • контакт із зараженою людиною, калом або блохами хворої тварини.

Для профілактики ретельно мийте з милом руки і продукти харчування. Ніколи не пийте воду з невідомих джерел. Домашнім улюбленцем слід регулярно давати антипаразитарні препарати.

Як зрозуміти, чи є глисти? 15+ докладних симптомів глистової інвазії 2

Чи можна вигнати глистів народними засобами

Немає ніяких доказів ефективності будь-якого з народних антигельмінтних рецептів. Можна спробувати вживати гарбузове насіння, але простіше прийняти ліки. Антипаразитарні препарати швидко позбавляють організм від непроханих гостей – в більшості випадків досить прийняти 1-3 таблетки, щоб забути про цю проблему. Головне пам’ятати, що перед прийомом ліків від глистів, потрібно проконсультуватися з лікарем або фармацевтом в Аптеці або на сайті apteka911.ua.

Варто пам’ятати, що народні засоби можуть володіти дратівливим ефектом. Це означає, що паразити активізуються і мігрують вглиб організму, а неприємні симптоми посиляться. Деякі з народних засобів здатні привести до небезпечних ускладнень: кишкової непрохідності, закупорці жовчовивідних шляхів і т. Д.

Чим небезпечні паразити

Глистів слід побоюватися з двох причин:

  • вони руйнують органи і життєво важливі системи, в тому числі згубно впливають на центральну нервову систему;
  • виробляють токсини, які отруюють організм.

Ще одна підступна небезпека полягає в тому, що гельмінтів легко вилікувати, але важко діагностувати. Часом проходять роки, пацієнт живе в постійній апатії і дратівливості, лікується у невролога і гастроентеролога, хоча при своєчасній діагностиці все можна було вирішити 1-3 таблетками антипаразитарного препарату.

Лікарі рекомендують перевірятися на наявність глистових інвазій двічі на рік – восени та навесні. При виявленні паразитів слід не тільки приймати препарати, але і ретельно продезінфікувати житло, щоб знищити всі можливі яйця патогенів.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: