fbpx

З 1 березня відкриють запис на вакцинацію від COVID-19

Здоров'я 12:20, 23.02, 2021

Запис на вакцинацію від COVID-19 для всіх охочих буде відкрито з 1 березня, і відбуватиметься він через застосунок “Дія”, портал “Дія” та контакт-центр МОЗ з питань COVID-19.

Як передає Укрінформ, про це на брифінгу сказав заступник міністра охорони здоров’я Ярослав Кучер.

“МОЗ спільно з Мінцифри збільшили кількість послуг, які може отримати громадянин у своєму смартфоні або з комп’ютера, не виходячи з дому. Ми створили послугу – запис до листа очікування на вакцинацію від COVID-19, який буде доступний у застосунку та на порталі “Дія”. Це дуже важливо і стосується українців, які хочуть записатися в чергу (на вакцинацію), віком від 18 до 59 років. Ідея полягає в наступному: кожен охочий з 1 березня матиме змогу потрапити до цього списку і зробити це можна буде на порталі “Дія”, застосунку “Дія” і за допомогою контактного центру”, – пояснив Кучер.

Сьогодні в Україну прибула перша партія вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield) виробника Serum Institute India. Вантаж до аеропорту “Бориспіль” доставив літак Турецьких авіаліній.

У першій партії – 500 тисяч доз. Вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) було зареєстровано для екстреного використання в Україні 23 лютого.

Розробниками цієї вакцини є Оксфордський університет і компанія AstraZeneca. Фактично йдеться про ту ж “оксфордську” вакцину, яку для локального індійського ринку випускає Serum Institute India. Влітку 2020 року AstraZeneca та Індійський інститут вакцин підписали угоду про виробництво вакцини, щоб “допомогти країнам з низьким і середнім рівнем доходу”.

Вакцина Covishield вводиться внутрішньом’язово – дві дози по 0,5 міліграма з інтервалом у 28 днів.

Заступник міністра нагадав, що відповідно до дорожньої карти вакцинації від COVID-19 передбачено наступну послідовність вакцинації:

на першому етапі будуть вакцинувати медпрацівників лікарень, які працюють із хворими на COVID-19, мешканців закладів для людей похилого віку, військовослужбовців у зоні проведення ООС;

на другому етапі — медпрацівників, людей похилого віку 80+ та соціальних працівників;

на третьому етапі – людей віком від 65 років, працівників критично важливих структур, державної безпеки, працівники сфери освіти;

на четвертому етапі – людей від 60 років, людей з хронічними захворюваннями, осіб, які працюють та відбувають покарання в місцях обмеження волі.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: