fbpx

З нового року ціни у державних і приватних стоматологіях Франківська можуть зрівнятися

Здоров'я 11:35, 24.09, 2019

До кінця 2019 року, згідно з реформою МОЗ, державна стоматологія має пройти процес реорганізації та перевести свою роботу у режим самозабезпечення. Госпрозрахунок передбачає скасування бюджетного фінансування державних закладів. Це неминуче призведе до зростання цін.

«На скільки, все буде залежати від вартості закуплених матеріалів», – каже головний лікар Івано-Франківської міської стоматологічної поліклініки Михайло Семанів, пише КУРС з посиланням на «Західний кур’єр».

Державних стоматологічних закладів для дорослих в Івано-Франківську два – міська (на вулиці Незалежності) та обласна (на вулиці Тарнавського) стоматології. Функціонує окремий заклад для дітей – Івано-Франківська міська дитяча стоматологічна поліклініка.

За словами Михайла Семаніва, державного фінансування критично не вистачає для того, щоб забезпечити безкоштовною стоматологією усіх, хто має в цьому потребу. Тому за щось медики беруть офіційну плату (наприклад, протезування), за щось пропонують зробити благодійні внески.

«На медикаменти нам виділяють з бюджету 100 тис. грн на рік. За 2018 р. у нас було 80 тис. відвідувачів. Виходить по 1,2 грн на одного пацієнта. Які медикаменти можна на цю суму придбати? – пояснює Михайло Семенів. – Тому ми просимо людей робити хоча б благодійні внески, без фіксованої суми. Проплати люди здійснюють самостійно через термінал. Готівки ми не беремо».

Державні структури використовують здебільшого імпортні матеріали, висока вартість яких і формує половину ціни. Крім того, у вартість закладена робота лікаря, але не більш як 20%, згідно з законом.

Лікування зуба з встановленням пломби у міській стоматологічній поліклініці обійдеться від 500 грн (матеріал фотополімер). Дешевше (від 200 грн) коштує пломба хімічного затвердіння. Для пільгових категорій населення таку пломбу в міській стоматології обіцяють встановити безкоштовно.

Нічого не коштує також позбутися хворого зуба, переконує Михайо Семенів. В залежності від складності необхідної операції з видалення медики можуть запропонувати клієнту зробити благодійний внесок. Але і  без нього не відмовляють у наданні послуги.

Ціни на стоматологічну ортопедію (протезування) дуже різні. За найдешевший вставний зуб із металу треба викласти 180 грн (можна доплатити 30 грн і отримати легендарне (золоте напилення). Така ж ціна вставного зуба із пластмаси, які використовують, як правило, для тимчасових конструкцій.

Він має естетичніший вигляд, але не такий міцний, як зуб із металу. Зубні протези із цих матеріалів пільговикам встановлюють безкоштовно.

Протези із матеріалів, які вважаються дороговартісними (металокераміка і металопластмаса), можливості встановити на пільгових умовах немає. За такі зуби доведеться заплатити повну ціну. До 1350 гривень за один металокерамічний протез та 800-900 гривень – за металопластмасовий.

Протезування, незалежно від матеріалу, проводиться за 100% передоплати.

Ціни на приватну стоматологію в Івано-Франківську також різні. Поняття пломби у персональних дантистів відходить у минуле. Йому на заміну приватні кабінети пропонують відвідувачам реставрацію зуба – процедуру, що виконується із врахуванням анатомічних та інших індивідуальних характеристик зубів пацієнтів. Середня ціна реставрації зуба в Івано-Франківську – 600–1200 грн. У найдорожчих клініках – від 1500–2000 грн до 100 євро. Видалення зуба у дорослого коштує від 500 до 2500 грн, додатково оплачується анестезія та шовний матеріал.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: