fbpx

Тим, хто самоізолюється від коронавірусу, компенсують 50% зарплати - за лікарняними

Здоров'я 19:54, 17.03, 2020

Фонд соціального страхування при самоізоляції – у випадку контакту із хворим чи вірусоносієм – буде компенсувати працівнику 50% зарплати на підставі лікарняного. Про це на брифінгу повідомила директор Фонду соціального страхування України Олена Дума.

Перелік страхових випадків, за якими передбачено надання матеріального забезпечення Фондом соціального страхування України, було розширено на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню COVID-19.

«Право на компенсацію втраченого заробітку від Фонду тепер мають усі працюючі на період перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом. Це важливий крок для забезпечення соціального захисту наших громадян у час, коли вони найбільше потребують цієї підтримки», – зазначила Олена Дума.

Допомога від Фонду за цим страховим випадком складе 50% від середньої заробітної плати застрахованої особи незалежно від тривалості страхового стажу та буде фінансуватись, починаючи з шостого дня непрацездатності (перші п’ять днів оплачуються за рахунок коштів роботодавця). 

Виплати здійснюються Фондом на підставі виданого застрахованій особі листка непрацездатності.

«Потреба мінімізувати контакти сьогодні нагальна, тож ще більшої актуальності набуває впровадження електронних лікарняних. Запровадження Електронного реєстру листків непрацездатності знаходиться на фінальному етапі. Процедура отримання лікарняних буде спрощена і стане прозорою», – говорить Олена Дума.

Зміни внесено відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)», який Верховна Рада України прийняла сьогодні, 17 березня. Зміни набудуть чинності з дня, наступного за днем опублікування закону.

Наведені виплати здійснюються Фондом у разі самоізоляції під меднаглядом або перебування в лікарні у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення COVID-19, а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій.

При цьому Фонд продовжує здійснення виплат за іншими лікарняними відповідно до норм чинного законодавства.

“Хочу проінформувати громадян України, щоб не було паніки і непорозумінь: загальні правила виплати за лікарняними на території України діють. Нагадую, що в разі хвороби застрахованої особи Фонд оплачує листок непрацездатності, починаючи з шостого дня і до повного одужання. У разі захворювання дитини в віці до 14 років лікарняний отримує один з працюючих батьків. в такому випадку Фонд оплачує лікарняний лист, починаючи з першого дня до одужання, але не більше 14 календарних днів. Однак якщо дитина перебуває в стаціонарі, цього обмеження немає “, – повідомила Дума.

За її словами, під час карантину діє особливий порядок видачі листків тимчасової непрацездатності. Зокрема, отримати лікарняний може особа, тимчасово відсторонена від роботи під час карантину, якщо його робота пов’язана з обслуговуванням населення в разі, якщо ця особа контактувала з інфекційно-хворою людиною і є бактеріоносієм, і якщо вона не може бути переведена на іншу роботу. Такий листок непрацездатності також оплачується Фондом. При цьому такий лікарняний видається лікарем-інфекціоністом або лікарем-терапевтом.

“Нагадую, якщо тимчасова непрацездатність застрахованої особи викликана карантином, фінансова допомога за рахунок Фонду соціального страхування України надається з першого дня і за весь час відсутності на роботі з цієї причини “, – запевнила Дума.

При цьому Дума зазначила, що зараз в терміновому порядку вживаються заходи щодо спрощення процедури отримання лікарняних. І найближчим часом українцям розкажуть, яким чином це буде відбуватися в новому форматі, інформує Сегодня.

Нагадаємо, з метою недопущення поширення коронавірусу в Україні влада ввела загальнонаціональний карантин і закрила зовнішні кордони. 

Через кілька днів карантинні заходи були посилені – з полудня 18 березня в Україні припиняються залізничні, авіа- та автобусні міжміські та міжобласні пасажирські перевезення. 

Крім того, введені обмеження для громадського транспорту.

КУРС писав, що квитки на потяги, які скасують з 18 березня, можна повернути протягом місяця

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: