Навколо молочних продуктів здіймається багато суперечок. Одні стверджують про шкідливість лактози та негативний вплив на внутрішню мікрофлору. Але більшість прихильників здорового харчування вважають молочні вироби необхідними в щоденному раціоні і дорослих, і дітей.
Головна користь молочних продуктів — велика кількість білків. А саме білки є будівельним матеріалом для клітин організму. Важливо, що у молоці міститься багато кальцію — основного компонента кісток та зубів людини. Корисні та смачні молочні продукти можна замовити тут, у компанії Pastoral. Ця торгова марка відома не тільки в Україні, а й у Європі. Понад 15 видів продукції є у найвідоміших торговельних мережах країни.
Молоко або кисломолочні продукти: що корисніше
Молоко людство вживає з давніх-давен. Найчастіше його отримують від корів. А чи відомо читачам, що в Україні прийнято було вживати слово «набіл» для визначення продуктів з молока? Після русифікації міст у мову увійшов такий покруч як «молочка».
Материне молоко — перше, що вживає у їжу немовля. Цей секрет молочних залоз має чудові характеристики — поживність і здатність формувати імунну та травну систему маленької людини. Надалі вже перероблене коров’яче молоко стає важливим у раціоні старших дітей. Але краще засвоюються людським організмом кисломолочні продукти.
Процес сквашування молока призводить до розпаду молочного білка на прості амінокислоти, що засвоюються дуже швидко. Молочнокислі бактерії добре впливають на мікрофлору кишківника.
Які продукти виготовляють з молока?
Безпосередньо саме молоко пастеризують, що робить його безпечним, позбавленим бактерій та інших шкідливих мікроорганізмів. Молоко стає основою для інших напоїв, наприклад какао чи гарячого шоколаду, його додають у каву чи чай. Також із молока готують багато страв — млинців, молочних супів та каш, ним заливають ранкові сухі сніданки.
З молока виробляють багато інших продуктів, що вживає в їжу більшість людей кожного дня.
У кожного народу є свої традиції вживання молока. У нашій країні переважно використовують молоко корів, кіз, овець. В Середній Азії популярним є кумис — напій з кобилячого молока. Також там популярне верблюдяче молоко, з якого готують продукт на кшталт йогурту — дуже поживного та корисного в умовах пустелі.
Дієтологи радять обов’язково включати молочні, а особливо кисломолочні продукти до раціону. Їх вживання дозволить підтримувати імунітет, нормальний стан ШКТ та відчувати себе бадьорим та активним.
ПРОМО