fbpx

Любов Загоровська презентує у Франківську книжку про УПА з аудіозаписами героїв

Наша історія 18:58, 14.11, 2022

У мистецькому просторі Франківська Підземний Перехід «Ваґабундо» 23 листопада відомий історик Володимир В’ятрович та письменниця і журналістка Любов Загоровська презентують книжку «#МояУПА».

Книжка Любові Загоровської про підпілля і боротьбу українських повстанців у Другій світовій війні вийшла цьогоріч до 80-ї річниці заснування Української повстанської армії (УПА). В ній зібрано 39 історій тих, хто боровся за вільну Україну в лавах УПА або ж допомагав повстанцям.

Голоси людей, які зазнали переслідувань, арештів, репресій, але залишилися незламними й нескореними, можна почути наживо – до кожної з історій у книжці додається QR-код, за посиланням – аудіозапис монологу.

Це книга-сповідь, яку варто прочитати, аби осмислити важливу сторінку історії України через призму людської долі, анонсували у Видавництві Староло Лева. Сотенний УПА Мирослав Симчич, зв’язкова Романа Шухевича Ольга Ільків, медсестра УПА Катерина Гаврилів та інші, хто ділився з Любов’ю Загоровською пережитим, говорили не лише за себе. За їхніми історіями стоять сотні-тисячі історій тих, кого знищено, загублено у вирі подій ХХ століття.

Любов Загоровська у передмові ділиться: «Історії, які увійшли до книги, дуже різні. Взагалі, дивовижна річ — пам’ять. Через стільки років людина може детально пригадати імена учасників певної події, населені пункти, псевдо зв’язкових і не може згадати камерного побуту, того, що супроводжувало її життя протягом 8–10 років, а чи й довше.

Одні герої цієї книжки ведуть розповідь, скрупульозно відтворюючи кожну деталь усієї своєї підпільної боротьби. Інші фокусуються лише на певній події. Один чоловік, замість того щоб розповісти про своє життя, кілька годин читав мені вірші, які писав у підпіллю. Чи варто було їх публікувати? Думаю, варто, адже це його голос, його спосіб розповісти свою історію. Трапляється в книзі й неймовірно щемка «легенда про Кенгір», опоетизована історія повстання, яка теж має право бути почутою».

Початок презентації о 18.00 у середу, 23 листопада.

Любов Загоровська – журналістка, письменниця. Народилася і мешкає в Івано-Франківську. Навчалася на філологічному факультеті Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Після закінчення працювала в обласній науковій бібліотеці ім. І. Франка, потім журналісткою місцевих ЗМІ. Авторка поетичної книги «Назустріч вітру», яка була відзначена міською літературною премією ім. І. Франка, роману «Коли були ми…», збірки оповідань «На їхніх маленьких плечах…», казок «Завдання для Бабайка, або Різдвяна плутанина».

Книгу знайдете тут.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: