fbpx

Музей визвольних змагань в Івано-Франківську поповнився новими артефактами

Наша історія 13:39, 14.10, 2022

Напередодні Дня захисників і захисниць України команда «Європейської Солідарності» відвідала Івано-Франківський обласний музей визвольної боротьби, де ознайомилися з виставленими експонатами та подарували нові.

Серед подарунків – оригінальний рукомийник, який знаходився у старшинській школі УПА «Олені», що діяла у Самборі на Львівщині.

Музей визвольних змагань в Івано-Франківську поповнився новими артефактами 1

«Це оригінал, зі старшинської школи «Олені». Це ми всі разом знайшли, придбали і передали музею», – розповів депутат обласної ради Роман Ткач.  

Директор музею Ярослав Коретчук зазначив, що цей експонат передадуть у Старий Угринів і “він буде чудовим доповненням до відновленої криївки”.

Музей визвольних змагань в Івано-Франківську поповнився новими артефактами 5

Також музею подаровано десяток плакатів дивізії «Галичина».

Музей визвольних змагань в Івано-Франківську поповнився новими артефактами 6

«Дуже багатьох дивізійників, які жили у Франківську, не сприймали. Звинувачували у співпраці з німцями. А я пам’ятаю розмови з Михайлом Муликом, як він казав «мені 20 років, і кажуть: поступиш, навчишся, будеш воювати за Україну. Та хоч з чортом, аби проти більшовиків». На жаль, ця сторінка у історії нашої визвольної боротьби не дуже проговорються», – розповів Роман Ткач.

Музей визвольних змагань в Івано-Франківську поповнився новими артефактами 7

Ярослав Коретчук звертає увагу на плакат із закликом з нагоди Різдва зібрати подарунки для поранених бійців дивізії.

Музей визвольних змагань в Івано-Франківську поповнився новими артефактами 8

«Це волонтерство. Багато хто думає, що волонтерство у нас зародилось у 2014-му. Але ми маємо документ про коляду 1915 року, як з колядками збирали на січових стрільців.

УПА у 40-50-х роках витягнули волонтери. Зараз ми у кращій ситуації, маємо міжнародне визнання, міжнародну підтримку, державу з органами влади, підприємствами, складами зброї. Те, про що вояки у 40-50-х не могли і мріяти. Сьогодні ми у набагато кращому становищі, хоча ворог той самий», – сказав Коретчук.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: