fbpx

На Франківщині впорядкували військовий цвинтар часів Першої світової війни

Наша історія 09:46, 03.10, 2022
НА ФОТО: На цвинтарі приблизно пів тисячі поховань. Фото з фейсбук-сторінки Сергія Адамовича

Військовий цвинтар часів Першої світової війни у селі Павлівка Ямницької громади впорядкували 1 жовтня працівники комунального підприємства “Пам’ять” разом з волонтерами. До розчищення кладовища від чагарників та заростей приєдналися представники громадської організації “Гірський рятувальний центр”, студенти та викладачі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Як розповів директор комунального підприємства “Пам’ять” Василь Тимків, на кладовищі приблизно пів тисячі поховань. Цвинтар формувався впродовж кількох років, каже дослідник. Неподалік поховань розташовані окопи Першої світової війни та напівзруйнований дот, повідомляє Суспільне.

Села Павлівка військовий цвинтар часів першої світової війни
Фото з фейсбук-сторінки Сергія Адамовича

Під час робіт вдалося віднайти уламки хрестів. Їх планують замінити новими. Вперше про поховання дослідники дізналися на початку вересня, коли знайшли шматок бетонного хреста. Саме такі встановлювали у міжвоєнний період на військових цвинтарях.

“Ми повинні відновити хрести, облагородити цвинтар, встановити таблички з іменами, які вдасться віднайти. До речі, на цьому кладовищі поховані словаки, українці та чехи. Адже це загиблі того полку, який формувався на Закарпатті. І тому він на 40% складався з українців, на 40% — зі словаків, а також з чехів та угорців”, — розповідає Василь Тимків.

На військовому кладовищі у селі Павлівка науковці працюють над ідентифікацією імен загиблих. Вони, каже керівник “Пам’яті”, також шукають інформацію в архівах. Наразі змогли віднайти імена більше сотні людей, які там поховані. Роботи проводять за грантовим проєктом від уряду Словаччини.

На Прикарпатті впорядкували військовий цвинтар
Фото з фейсбук-сторінки Сергія Адамовича

Зі слів Василя Тимківа, до кінця осені на Прикарпатті планують впорядкувати ще два військові кладовища часів Першої світової війни.

Читайте також, як прикарпатські науковці досліджують таємниці унікальної печерної обителі.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: