fbpx

На Прикарпатті до 100-річчя сотенного УПА Мирослава Симчича "Кривоноса" видали іменний календар

Суспільство 16:15, 02.01, 2023

На Прикарпатті видали іменний календар з нагоди 100-річчя сотенного УПА, Героя України Мирослава Симчича.

Про це у телеграмі повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук.

“На честь легендарного сотенного УПА Мирослава Симчича створено пам’ятний календар. Мирослав Симчич – це символ сили, патріотизму, відданості, боротьби, незламності. Він жива легенда, яка сьогодні надихає наших воїнів на боротьбу за рідну землю”, – зазначила Онищук.

5 січня 2023 року свій поважний 100-річний ювілей святкуватиме видатний український військовий та громадський діяч, сотенний УПА, незламний політв’язень, кавалер орденів «Свободи» та «За заслуги» Мирослав Симчич.

Нагадаємо: через 68 років: суд у 2017-му реабілітував легендарного сотника УПА Мирослава Симчича “Кривоноса”

Цього року Президент України присвоїв йому звання “Герой України” з удостоєнням ордена “Золота Зірка”. Сьогодні Мирослав Симчич – почесний громадянин Коломиї, Львова та Космача.

КУРС писав, що сотенному УПА Мирославу Симчичу вручили відзнаку Героя України

З нагоди ювілею за фінансової підтримки обласної військової адміністрації організовано випуск іменного календаря. Наразі виготовлено 500 примірників, які передадуть до музею історії міста Коломиї, де власне заплановано відзначення 100-річчя Героя України.

На Прикарпатті до 100-річчя сотенного УПА Мирослава Симчича "Кривоноса" видали іменний календар 1

Мирослав Симчич народився у селі Вижний Березів Коломийського повіту (зараз Косівський район). 5 січня 2023 року він святкуватиме 100 років. Єдиний із повстанців, кому ще за життя встановлено пам’ятник. Мирослав Симчич на 32 роки був ув’язнений радянським режимом. Кавалер орденів “Свободи” та “За заслуги”, почесний громадянин Коломиї та Львова.

Ще 1941 року вступив до юнацької мережі ОУН, згодом очолював Березівську сотню УПА, взяв участь у великій кількості боїв, серед яких найвідомішою стала Космацька битва, здійснив чимало рейдів територією України.

Засуджений 1949 року радянським Івано-Франківським Військовим трибуналом за участь в УПА на 25 років позбавлення волі. Дивом вижив у жахливих умовах етапів і концтаборів. Звільнений 1985 року. Всього відбув в ув’язненні 32 роки, 6 місяців і 3 дні.

Зараз Мирослав Симчич на пенсії, мешкає у Коломиї. Життєвий шлях Мирослава Симчича ліг в основу книжки Михайла Андрусяка “Брати грому”.

У 2008 р. в Коломиї йому було встановлено прижиттєвий пам’ятник.

КУРС писав, що відомий письменник Василь Шкляр презентував історичний роман “Троща” про боротьбу УПА. Прототипом головного героя став повстанець з Косівщини Мирослав Симчич.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: