fbpx

Сотенному УПА Мирославу Симчичу вручили відзнаку Героя України

Суспільство 19:31, 10.11, 2022

9 листопада Мирослав Симчич – легендарний сотенний УПА, політв’язень – отримав з рук голови ОВА відзнаку Героя України.

“Заслужена нагорода нарешті знайшла свого адресата. Голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук сьогодні вручила нашому Кривоносу посвідчення Героя та орден «Золота Зірка».

Сила, патріотизм, відданість, боротьба, незламність – це все про Мирослава Симчича. Він жива легенда, яка зараз надихає воїнів на боротьбу.

«Кривоніс вартий найбільшої шани та поваги. Для нас від вже давно був Героєм. Тепер це звання офіційне, і пан Мирослав може в руках тримати свою нагороду”, – повідомив міський голова Коломиї Богдан Станіславський.

Сотенному УПА Мирославу Симчичу вручили відзнаку Героя України 1

Як повідомляв КУРС, Президент Володимир Зеленський 14 жовтня присвоїв звання Героя України сотенному УПА Мирославу Симчичу.

Мирослав Симчич народився у селі Вижний Березів Коломийського повіту (зараз Косівський район). 5 січня 2023 року він святкуватиме 100 років, єдиний із повстанців, кому ще за життя встановлено пам’ятник. Мирослав Симчич на 32 роки був ув’язнений радянським режимом. Кавалер орденів “Свободи” та “За заслуги”, почесний громадянин Коломиї та Львова.

Ще 1941 року вступив до юнацької мережі ОУН, згодом очолював Березівську сотню УПА, взяв участь у великій кількості боїв, серед яких найвідомішою стало Космацька битва, здійснив чимало рейдів територією України.

Засуджений 1949 року радянським Івано-Франківським Військовим трибуналом за участь в УПА на 25 років позбавлення волі. Дивом вижив у жахливих умовах етапів і концтаборів. Звільнений 1985 року. Всього відбув в ув’язненні 32 роки, 6 місяців і 3 дні.

Зараз Мирослав Симчич на пенсії, мешкає у Коломиї. Життєвий шлях Мирослава Симчича ліг в основу книги Михайла Андрусяка “Брати грому”.

У 2008 р. в Коломиї йому було встановлено прижиттєвий пам’ятник.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: