Експонати Івано-Франківського музею визвольної боротьби ім. Степана Бандери представлені на литовсько-українській виставці в Каунасі.
“Це перша для нас міжнародна виставка!” – повідомив про подію директор музею Ярослав Коретчук.
Минулого тижня у литовському місті Каунас відкрилася виставка «За волю України!». Це перша міжнародна музейна виставка в Європі для України у статусі кандидата на членство в ЄС. Вона працює у Vytauto Didžiojo karo muziejus (Військовому музеї імені Вітовта Великого). Саме там представили декілька речей з фондів музею – зубчатівки та пружки з однострою УГА.
“Хочу ще раз подякувати друзям, які у 2018 і 2019 рр. допомогли фінансово викупити на аукціонах ці артефакти. Щиро радіємо, що, незважаючи на сумні обставини, наші речі та багато інших унікальних експонатів розповідатимуть історію України жителям та гостям Каунаса. Дякуємо литовським колегам за таку чудову ініціативу”, – додав Коретчук.
Виставку відкрили за участі перших осіб Литовської Республіки.
Як повідомив КУРСу Ярослав Коретчук, історичні реліквії, що їх представили на виставці, є дуже цінними в колі пошановувачів військової символіки. “Зубчатівка, як ще називають петлицю вояка Української Галицької Армії, є рідкісним, унікальним експонатом. Такі в Україні присутні у двох приватних колекціях та в одному музеї, який підпорядковується ЗСУ, – в київському Національному військовому історичному музеї”, – пояснив директор музею.
КУРС писав, що у Франківську збирають гроші, щоби придбати унікальний експонат в Обласний музей визвольної боротьби. ФОТО
Українська галицька армія, УГА – це збройні сили Західноукраїнської Народної Республіки. До 17 листопада 1919 року називалась Галицькою армією. Зародком УГА були українські січові стрільці та підрозділи австро-угорської армії, сформовані з українців, що у Львові й провінції 1 листопада 1918 року підпорядкувалися Українській Національній Раді ЗУНР.