fbpx

На Яремчанщині презентують книгу про повстанців УПА, які змушені були віддати свою дитину на виховання чужим людям

Наша історія 12:43, 20.08, 2020

У День Незалежності України, 24 серпня, в с. Яблуниця відбудеться презентація книги “Добро нації – найвищий наказ!”. Це історія про повстанську родину, яка заради того, аби спасти життя своїй новонародженій дитині, віддала її на виховання чужим людям.

У книзі йдеться про патріотизм і героїзм повстанців УПА у національно-визвольній боротьбі за незалежну самостійну та соборну Українську Державу.

Презентація відбудеться о 15:00 біля хати родини Манівчуків на участку Діл. Саме сюди у 1950 р. 1 вересня українські повстанці Вацеба Григорій та Марія Бабінчук принесли та залишили під опіку на четвертий день від народження свою доньку Мотрю-Ганусю.

Унікальність книги в тому, що тут вперше публікується пам’ятка повстанського життя і побуту – “Щоденник Надвірнянського Надрайонного осередку ОУН “Верховина” за зимовий період 1948/49 року”.

Організовує захід депутат Івано-Франківської обласної ради від партії “ВОЛЯ” Андрій Марійчин, який походить з цієї родини повстанців. Презентація приурочена до 70-річчя з дня народження в підпіллі його матері Мотрі-Ганусі.

“Запрошуємо всіх, хто має цікавість. Будь ласка, приходьте з дотриманням умов карантину”, – говорить Андрій Марійчин.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: