fbpx

Професор ПНУ серед цьогорічних претендентів на Міжнародну премію Івана Франка

Наша історія 14:45, 04.03, 2021
НА ФОТО: Іван Монолатій номінований за цю працю

Міжнародний фонд Івана Франка оголосив претендентів на здобуття цьогорічної премії, якою відзначають науковців, чиї праці є вагомим внеском у розвиток соціально-гуманітарних дисциплін та мають міжнародне значення.

У 2021 році на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка було подано 26 наукових робіт, повідомляє пресслужба фонду. За перемогу змагатимуться вчені з Канади, Литви та України.

Ініціаторами подання стали 11 закладів вищої освіти з Кембріджа, Дніпра, Дрогобича, Івано-Франківська, Києва, Мелітополя, Луцька, Львова, Харкова; 6 наукових установ та 4 лавреати Премії попередніх років.

В умовах російської агресії до участі у конкурсі не допускалися наукові роботи, подані з РФ.

Серед претендентів – робота професора ПНУ, етнополітолога, доктора політичних наук, кандидата історичних наук Івана Монолатія. Це книжка «Зоосад революції. Західноукраїнська державність 1918–1923 років і теорії випадковостей ХХ – початку ХХІ сторіч».

КУРС писав, що книжки 9 франківських авторів та двох видавництв – у переліку найкращих 2020 року за верcією ПЕН. Серед них – книжка Івана Монолатія.

Повний список претендентів – тут. Монографії претендентів охоплюють 20 наукових дисциплін і написані двома мовами – українською та англійською.

Ім’я лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка планують оголосити наприкінці червня в Австрії (в Інституті славістики Віденського університету). Нагородження відбуватиметься на батьківщині Франка, у Дрогобичі, 27 серпня – у 165-ту річницю від дня його народження.

Міжнародна премія імені Івана Франка заснована 2015 року онуком письменника – Роландом Франком. Премією відзначають науковців, чиї праці стали вагомим внеском у розвиток соціально-гуманітарних дисциплін, мають міжнародне значення та ґрунтуються на засадах наукового осмислення історичних або сучасних процесів у культурі, політиці та суспільному житті України.

Нагадаємо, що двоє франківських авторів та видавництво – лауреати рейтингу “Книжка року 2020”. Упорядник серії, за яку відзначили “Лілею-НВ”, – Іван Монолатій.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: