fbpx

Сьогодні - річниця загибелі генерала Кульчицького та земляків-міліціонерів, чий вертоліт збили під Слов'янськом

Наша історія 15:22, 29.05, 2021

Сьогодні в Україні віддають данину пам’яті загиблим 29 травня 2014 року в зоні війни спецпризначенцям МВС. Серед них – прикарпатці.

Про це нагадав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. 

«Сім років тому у Слов’янську в збитому вертольоті із 11 міліціонерами і гвардійцями загинув генерал-майор Сергій Кульчицький, хрещений батько першого добровольчого батальйону Національної гвардії. Перший Герой України на цій війні, бойовий офіцер. Пам’ятаємо», – зазначив міністр внутрішніх справ. 

Нагадаємо, 29 травня 2014 року після злету з гори Карачун російські бойовики загону Гіркіна збили вертоліт, в якому загинуло 12 наших воїнів-захисників разом із генералом Сергієм Кульчицьким. Один із членів екіпажу, штурман Олександр Макеєнко, дивом вижив. 

Сьогодні - річниця загибелі генерала Кульчицького та земляків-міліціонерів, чий вертоліт збили під Слов'янськом 1
Місце катастрофи вертольота

Сергій Кульчицький був одним із тих, хто створював добровольчий рух у НГУ. Зокрема перший резервний батальйон, з якого почалося формування усіх добровольчих гвардійських підрозділів. Після загибелі Кульчицького він став носити його ім‘я.

Сьогодні - річниця загибелі генерала Кульчицького та земляків-міліціонерів, чий вертоліт збили під Слов'янськом 2
Кульчицький став першим українським генералом, загиблим під час війни на Донбасі

Штурман вертольоту Олександр Макеєнко, якому єдиному вдалося вижити, згадує, що Сергій Кульчицький завжди прилітав до своїх підлеглих, щоб підтримати моральний дух бійців та особисто отримати інформацію.  

Сьогодні - річниця загибелі генерала Кульчицького та земляків-міліціонерів, чий вертоліт збили під Слов'янськом 3

«Це було 29 травня 2014 року, ми виконували задачу за призначенням – доставка продуктів, води і ротація особового складу. Склали маршрут перельоту, виконали переліт на гору Карачун, провели там ротацію особового складу, виконали переліт на п’ятий блокпост, а після зльоту пролунав вибух, вертоліт втратив керування і сталась катастрофа, в якій загинуло 12 наших військовослужбовців. Із сумом висловлюю співчуття рідним загиблих. Вони виконали свій військовий і громадянський обов’язок», – розповів Олександр Макеєнко.

Серед полеглих – шестеро міліціонерів з Франківщини.

Сьогодні - річниця загибелі генерала Кульчицького та земляків-міліціонерів, чий вертоліт збили під Слов'янськом 4

У червні 2014 року посмертно всі загиблі були нагороджені орденом  “За мужність” І ступеня, а генералу Кульчицькому по сукупності було присвоєно звання “Герой України”.

Загиблі в катастрофі Мі-8МТ 29 травня 2014 року:

 1. Безпалько Петро Васильович (1980 р.н.). Старший лейтенант міліції, заступник командира взводу спецроти міліції УМВС України в Івано-Франківській області. З 2001 року служив у спецпідрозділі “Беркут”. Миротворець (Косово, 2004-2005). Похований в Івано-Франківську.
 2. Білошкурський Валентин Васильович (1979 р.н.). Прапорщик, інструктор (старший кулеметник) відділення кулеметників взводу вогневої підтримки 2-ї роти спецпризначення 8-го ПОП НГУ (“Ягуар”). Служив за контрактом близько 13 років. Похований у Вінниці.
 3. Бульдович Сергій Іванович (1973 р.н.). Гвардії полковник, командир екіпажу Мі-8МТ, заступник командира з льотної підготовки Гвардійської авіаційної бази НГУ. Випускник Сизранського ВВАУЛ (1994). Похований у Кропивницькому.
 4. Кравченко Сергій Миколайович (1975 р.н.). Гвардії капітан, старший бортовий технік — інструктор екіпажа гелікоптера Мі-8МТ вертолітної ескадрильї Гвардійської авіаційної бази НГУ. Випускник Київського інституту ВПС.
 5. Кульчицький Сергій Петрович (1963 р.н.). Генерал-майор, начальник управління бойової та спеціальної підготовки ГУ НГУ. Похований на Личаківському цвинтарі у Львові.
 6. Курилович Віталій Іванович (1973 р.н.). Майор, начальник групи бойової та спеціальної підготовки 4-го полку охорони НГУ. Похований у Павлограді, в грудні 2015 перепохований в Тернополі.
 7. Лисенчук Володимир Васильович (1984 р.н.). Прапорщик міліції, міліціонер спецроти міліції УМВС України в Івано-Франківській області. У правоохоронних органах з 2005 року, в “Беркуті” — з 2008. Похований в с. Лісний Хлібичин, Івано-Франківська область.
 8. Ліпський Віктор Володимирович (1983 р.н.). Прапорщик, інструктор (старший кулеметник) відділення кулеметників взводу вогневої підтримки 2-ї роти спецпризначення 8-го ПОП НГУ (“Ягуар”). Служив за контрактом майже 12 років. Похований в Малих Кутищах Вінницької області.
 9. Остап’юк Петро Володимирович (1988 р.н.). Старшина міліції, міліціонер спецроти міліції УМВС України в Івано-Франківській області. В “Беркуті” — з 2009. Похований в с. Торговиця, Івано-Франківська область.
 10. Семанюк Василь Васильович (1989 р.н.). Старший лейтенант міліції, черговий чергової частини спецроти міліції УМВС України в Івано-Франківській області. З 2001 служив у спецпідрозділі “Беркут”. Похований в Івано-Франківську.
 11. Шарабуряк Володимир Богданович (1976 р.н.) Старший прапорщик міліції, командир відділення спецроти міліції УМВС України в Івано-Франківській області. З 1998 служив у спецпідрозділі “Беркут”. Похований в Івано-Франківську.
 12. Яков’як Віктор Петрович (1988 р.н.). Старший сержант міліції, міліціонер спецроти міліції УМВС України в Івано-Франківській області. Строкову службу проходив у ВВ МВС. В “Беркуті” — з 2009. Похований в с. Голосків, Івано-Франківська область.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: