fbpx

У Франківську історик Петро Сіреджук презентував книжку про Гуцульську сотню УСС

Наша історія 16:16, 24.02, 2023

Історик Петро Сіреджук презентував книжку “Перша Гуцульська сотня УСС сотника Клима Гутковського” в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Франка.

Петро Сіреджук каже: на поіменний список Січових стрільців цього гуцульського військового формування натрапив під час наукових досліджень у Національній бібліотеці Варшави. Автор розповідає: у монографії описана доля кожного з них. Вона доповнює загальну картину боротьби галичан за українську державу, інформує Суспільне.

“Мені вдалося відтворити бойовий шлях стрільців і старшин. І так по цеглині, по краплині вийшло дослідження про першу Гуцульську сотню. Це зайняло два роки”, — каже Петро Сіреджук.

За його словами, ця монографія про 140 гуцулів, які не підкорилися австрійській владі під час Першої світової війни. Вони стали предтечею формування Гуцульської республіки, охороняли Вишківський перевал. 40 з них, які вижили, пішли воювати на Наддніпрянщину з Червоною армією. Однак жоден з них не вижив у великій війні.

Модератор презентації, директор Інституту гуманітарної підготовки та державного управління Дмитро Дзвінчук каже: книга перегукується із сучасними подіями української боротьби за унітарну державу.

“У час протистояння російській агресії це особливо цінна праця, бо вона показує постійну тяглість і прагнення українців до вільного життя, до життя у своїй країні. Навіть в той час, коли Україна була роз’єднана, все одно люди прагнули возз’єднання, все одно цілі в них були одні — створити унітарну українську державу”, — зазначив Дмитро Дзвінчук.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: