fbpx

Косівська художниця мальованої кераміки Марія Гринюк отримала звання "Заслужений діяч мистецтв України"

Наша історія 16:57, 21.12, 2019

Нагороду майстрині вручили вчора під час ІІ пленарного засідання сесії обласної ради.

Нагадаємо, що 12 грудня косівську кераміку внесли до переліку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Відповідне рішення з проводу цього було прийняте у столиці Колумбії Боготі під час 14-ї сесії Міжурядового комітету з питань нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Додамо, що роботи на визнання подали учасники із 42 країн світу. Оцінювали їх представники зі 148 країн, інформує пресслужба Івано-Франківської ОДА.

Визнання особливої техніки розпису керамічних виробів на світовому рівні стало можливим завдяки роботі косівської художниці, науковиці Марії Гринюк, яка підготувала досьє на самобутню кераміку.

За сприяння у визнанні косівської кераміки нематеріальною культурною спадщиною людства ЮНЕСКО Президент України Володимир Зеленський своїм Указом присвоїв Марії Гринюк звання «Заслужений діяч мистецтв України».

Вчора голова обласної державної адміністрації Денис Шмигаль під час зустрічі із Марією Гринюк привітав її із вагомим досягненням у галузі культури та зазначив, що визнання косівської кераміки, яка має тисячолітню історію, є знаковою подією.

«Завдяки ініціативі і наполегливій роботі Марії Гринюк кераміку Косівщини внесли до духовних надбань людства, що стало знаковою подією у культурному житті не лише області, а й держави загалом, – розповів Денис Шмигаль. – Це вже другий український елемент, який разом із петриківським розписом внесено до Репрезентативного списку ЮНЕСКО».

Особливістю кераміки, на переконання керівника області, є її символізм та збережена тисячолітня традиція.

За словами Марії Гринюк, Гуцульщина є надзвичайно багатою на різноманітні культурні надбання, які варті світового визнання.

«Своєрідністю косівської кераміки є передача історії етносу завдяки поєднанню триколірної гами та образного змісту сюжетно-тематичних композицій», – підкреслила майстриня.

Марія Гринюк розповіла про методику створення і техніку виконання керамічних виробів, поділилася задумами розвитку ремесла.

Варто додати, що у середмісті Косова планується відкриття культурно-мистецького комплексу у формі дзбанику, де буде розміщено мінікінотеатр, гончарні майстерні, виставкові зали. Це, на переконання майстрині, допоможе популяризувати і розвивати традицію керамічного розпису.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: