fbpx

Франківськ запрошує на найсмачніший фестиваль країни – Захід Беррі Фест

Стиль життя 14:32, 24.07, 2021

ZAHID BERRY FEST – це перший в Україні ягідний фестиваль. Він пройде 13-14 серпня на базі фермерського господарства “Беррі Прикарпаття” в селі Чукалівка Івано-Франківської громади. На свято приїдуть зі своєю продукцією десятки українських підприємств, які займаються ягідництвом. Гостей фесту чекає також концерт і велетенський 20-метровий ягідний торт.

Організатори фестивалю – Асоціація «Ягідництво України», ГС «Інноваційне фермерство та кооперація» і ФГ «Беррі Прикарпаття». Фестиваль відбудеться в колаборації з V Національним конгресом «Ягідництво та кооперація-2021», повідомляє журнал “Ягідник”.

Мета Захід Беррі Фесту – популяризація і розвиток українського ягідництва. За словами засновника фермерського господарства “Беррі Прикарпаття” Богдана Лутчина, такий захід – це ще один спосіб довести, що, маючи натхнення, віру у власні сили та жагу до праці, вирощувати ягоди і розвивати вітчизняну галузь можна в будь-якому регіоні України.

Богдан Лутчин вирощує полуницю - Беррі Прикарпаття
Богдан Лутчин – засновник фермерського господарства “Беррі Прикарпаття”

У перший день фесту, 13 серпня, відбудеться публічна дискусія про особливості ягідного бізнесу, можливості для малих і середніх фермерів тощо. Окрему увагу підприємці звернуть на зміни ринку в умовах постковідних реалій, кліматичних змін і споживацьких уподобань.

“Ми прагнемо провести сімейне ягідне свято, об’єднавши його із заходом для професіоналів, – розповідає керівник ФГ «Беррі Прикарпаття» Богдан Лутчин. – Мета нашого фестивалю – показати людям, що заробляти можуть і невеликі фермери і що для цього не обов’язково їхати за кордон. Також ми хочемо створити свято для дітей, адже вони – головні експерти нашої продукції”. 

Такого формату захід в Україні відбудеться вперше. Сімейний ягідний фестиваль ZAHID BERRY FEST пройде на стадіоні приміського села Чукалівка. Саме в Чукалівці і розташоване господарство «Беррі Прикарпаття». На стадіоні облаштують фудкорти з ягідними десертами та наливками на основі ягід, які виготовляють місцеві виробники. З іншого боку стадіону розташуються фермери, які вирощують ягідну продукцію, зокрема суницю садову, лохину, малину тощо, а також садивний матеріал. 

“Всього буде понад 30 місцевих виробників, і всі вони матимуть змогу продавати свою продукцію та саджанці, а також прорекламувати себе. Окрім того, у фестивалі братимуть участь представники Спілки виноградарів Прикарпаття, з якою ми співпрацюємо”, – зазначає керівник ФГ «Беррі Прикарпаття». 

Організатори ZAHID BERRY FEST очікують понад 2 тисячі відвідувачів. Добратися з Івано-Франківська можна буде і спеціальним транспортом, який курсуватиме впродовж дня. 

“Усі учасники конференції, яка відбудеться 13 серпня, наступного дня поїдуть у бізнестур на фермерське господарство «Еко Беррі», а потім – на відкриття фестивалю ZAHID BERRY FEST. Там проводитимуться майстер-класи з вирощування ягід, а також відбудеться екскурсія нашою теплицею, – розповідає Богдан Лутчин. – Ми ознайомимо учасників зі своїм господарством, презентуємо наші технології та полив, покажемо, чого нам вдалося досягнути. Окрім того, спеціально для фестивалю ми висадили 15 сортів різноманітних ягід, і люди зможуть спробувати їх, а ми – розказати про їхню врожайність”. 

захід беррі фест - перший ягідний фкстиваль

Чим здивує ZAHID BERRY FEST

У програмі сімейного ягідного фестивалю ZAHID BERRY FEST – концерти, конкурси та вікторини. Окрім того, організатори зазіхнули і на рекорди! За словами Богдана Лутчина, в центрі стадіону буде розташована величезна ягода суниці садової розміром до 5 метрів. А спеціально до фестивалю спечуть найдовший торт з ягоди, а також викладуть найбільшу карту України з суниць і чорниць.

“Наш фестиваль має і благодійну мету, – розповідає Богдан Лутчин. – Неподалік від Івано-Франківська розташований дитячий будинок, усіх вихованців якого, а це 92 дитини, ми хочемо привезти на наш захід та забезпечити їм святковий настрій. Ми плануємо, що всі вони підготують малюнки, які ми продамо на благодійному аукціоні. На виручені кошти інтернат планує закупити інвентар у спортзал, тому ці гроші однозначно підуть на користь дітям”.

Генеральні партнери сімейного ягідного фестивалю ZAHID BERRY FEST – банк «Львів», ягідне підприємство «Еко Беррі», Опришівська Слобода.

Лише найважливіші новини Івано-Франківська та області у Telegram 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: