fbpx

Гуцульська бринза отримає офіційне географічне зазначення

Стиль життя 12:44, 12.06, 2019

Овеча бринза – як ідентифікатор гуцульського етносу. В Україні впроваджують географічні зазначення ЄС. Це назви, що ідентифікують товар із місцем його походження та перетворюють в об’єкт інтелектуальної власності.

Підписавши Угоду про асоціацію, Україна і Європейський Союз зобов’язалися захищати географічні зазначення одне одного. Та поки у ЄС зареєстрували понад 3,5 тисячі таких пунктів, в Україні лише почали впроваджувати відповідну систему. І перший український харчовий продукт, який зареєструють як географічне зазначення, виробляють на Прикарпатті, йдеться у сюжеті ТРК “Вежа”.

Для того, аби зареєструвати продукт як географічне зазначення, він має бути впізнаваним та виготовлятися не менш як три десятиліття, кажуть представники проекту ЄС. Географічне зазначення, на відміну від торгової марки, присвоюється товару довічно і може бути скасоване, якщо продукт не виробляють понад 7 років. Та поки воно діє, виробники не мають права відходити від автентичного рецепту.

Заявка на визнання гуцульської овечої бринзи географічним зазначенням уже подана, відзначають фахівці. Упродовж пів року триватиме процедура заперечення. Якщо фактів проти такого твердження не буде, уже восени бринза офіційно стане інтелектуальною власністю гуцулів.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: