fbpx

Хмільник, Шаян, Сатанів: де відпочити і оздоровитися влітку

Здоров'я 13:19, 22.07, 2024
НА ФОТО: На озері Шаян. Фото: Валерій Гавриленко

Літо – пора відпусток, але чимало українців через російсько-українську війну не можуть собі дозволити відпочинок за кордоном. На щастя, в Україні також є чимало місць, де можна не лише відпочити, а й оздоровитися. Мінеральні води, лікувальні грязі, сприятливий клімат – все це є в Україні та допоможе відновити сили та покращити самопочуття.

Унікальні радонові води у Хмільнику

Якщо хочете відпочити й оздоровити організм максимально комфортно й недорого, тоді обирайте місто Хмільник. Це невелике місто на Вінниччині – унікальний український курорт. Лікують тут за допомогою радонових вод, які в рази пришвидшують відновлювальні властивості організму.

Хмільник – виключно санаторне місто, тож якщо ви шукаєте якихось ексклюзивних розваг, то навряд їх знайдете. Особливо рекомендуємо курорт тим, хто має захворювання органів руху, нервової та серцево-судинної систем, органів дихання та шкіри. Зупинитись можна в одному з семи великих санаторіїв, перелік яких з’явиться, як тільки ви введете в пошук Хмільник санаторій.

Курорт Хімльник - радонова вода

Більшість міських санаторіїв – радянська спадщина. Хоч вони й не тішать гарними фасадами, можуть зекономити ваші гроші. А для прихильників усього сучасного в місті працюють нові та відновлені санаторії. Відпочинок там коштуватиме дорожче, але й умови будуть кращі.

Перелік оздоровчих, діагностичних та лікувальних процедур курорту – величезний. Можна пройти всебічне обстеження, збагатити організм киснем, пройти сеанс лікувальної фізкультури чи айробіки. У перерві між процедурами радимо просто прогулятися містом, бо подивитися є на що.

Шаян – мінеральна купальня село серед гір

У Закарпатській області відпочинок обійдеться трохи дорожче, але стане чудовою альтернативою морю. Наприклад, лікувальні властивості закарпатського курорту «Шаян» відомі ще з часів Австро-Угорщини. І зараз до Хустського району їдуть туристи з усієї України, аби відпочити та підлікуватися природними термальними та мінеральними водами.

Село Шаян хоч і невеличке, але тут чимало баз відпочинку та пансіонатів. Більшість знаходяться біля озера, яке ще називають Силоамська купальня. І село, і озеро з усіх боків оточене невисокими горами. Схили цих гір вкриті сосною, буком, грабом. Тут теплий і м’який мікроклімат, навіть взимку.

Озеро є лікувальним, адже туди впадають мінеральні та термальні джерела. Взагалі, вся вода Шаяну – мінеральна, але скуштувати у центральному бюветі можна тільки два види: «Шаян-242» та «Шаян-4». Їх рекомендують пити при захворюваннях травної та сечовидільної систем, захворюваннях опорно-рухового апарату, цукровому діабеті, подагрі та синдромі хронічної втоми.

Шаян - озеро Силоамська купальня

Щодо розваг, то неподалік Шаяну є єдина в Україні ферма плямистих оленів. Олені там живуть на величезній території в 57 га. Навіть мають кілька озер, бо влітку рогаті дуже люблять купатися. Виманити їх з води можна одним способом – спеціальним кормом.

Цікавий факт – плями в оленів з’являються на початку літа, коли вони скидають зимове хутро. Тоді в них також починають рости молоді роги. А якщо ви приїдете на ферму у другій половині літа, то зможете побачити ще й малюків.

Сатанів – мандрівка в середньовіччя

За красивими пейзажами треба їхати в Сатанів, що в «Подільських Товтрах» на річці Збруч. Як і в Шаяні, ранок тут теж варто починати з лікувальної води, яка відома на весь світ.

В Сатанові налічують шість джерел, але курорт здобув популярність завдяки «Збручанській Нафтусі».

Окрім води, у Сатанові є реабілітаційний центр «Парк хижаків Арден», де можна попідглядати за дикими звірами. Олені, орлани, лані, вовки, лисиці, ведмеді – всі ці тварини живуть на 32 га. Наглядати за ними можна зі спеціального пішохідного моста, що дуже зручно і безпечно як для людей, так і для звірів.

Також відпочинок у Сатанові – це можливість побувати у середньовіччі. Подорож у часі варто починати з парадного входу у стародавнє місто. До наших днів збереглася брама, яка слугувала південним в’їздом у Сатанів у XV столітті. У ті часи місто з усіх боків було оточене оборонним валом та муром, тож потрапити туди можна було лише через один із таких в’їздів. На брамі можна розгледіти родинний герб родини Сенявських, які в XVI столітті відреставрували зруйновану браму після нападів татар. А ще ця брама свого часу була кордоном між Московією та Австро-Угорщиною, а потім між «совєтами» та Польщею.

Є у Сатанові і залишки замку. Ніхто не знає точної дати його будівництва, але приблизно це XV століття. Він був п’ятикутної форми. На всіх кутах – з баштами, а між ними – мури. А помилуватися краєвидами можна із дзвіниці, яка є частиною стародавнього Свято-Троїцького монастиря XV століття.

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: