fbpx

Хустини Мотанка: дизайнерка Любця Чернікова з художницею Мартою Пітчук зібрали 176 800 грн для ЗСУ

Стиль життя 17:17, 17.07, 2022
НА ФОТО: Любця Чернікова з хустиною серії Мотанка: фото Репортер

Дизайнерка Любця Чернікова та художниця Марта Пітчук розробили хустини “Мотанка”. Гроші з продажу дизайнерських хустин мисткині з Франківська передають на ЗСУ. За два місяці продали під дві сотні таких хустин і зібрали 176 800 грн.

КУРС писав, що франківська дизайнерка Любця Чернікова з художницею Мартою Пітчук створили колекцію унікальних хусток “Мотанка”

За цей час Чернікова й Пітчук додруковували кілька партій хустин. І попит на них не меншає. Тож мисткині готуються незабаром презентувати ще один дизайн, пише Репортер. Наразі хустини “Мотанка” виконані в чотирьох дизайнах.

Нині у магазині бренду «Chernikova», окрім хустини, яка так і називається – «Марта», є ще три дизайни. Два узори Любов Чернікова малювала з килима – «Чорну» і «Білу», ще одна хустина «Вогняна» – з малюнком авторства її братової Анни Чернікової. Усі виконані на шовку, вартість – від 1200 до 1600 грн.

100% з продажу хустини «Марта» передають на потреби ЗСУ.

Ідея надрукувати картину на шовкових хустках із благодійною метою виникла у Любці Чернікової з Мартою Пітчук після повномасштабного вторгнення. 

Хустини Мотанка: дизайнерка Любця Чернікова з художницею Мартою Пітчук зібрали 176 800 грн для ЗСУ 1
Хустина “Марта”

Картину з серії «Мотанка» Марта написала ще минулого року. В ній авторка поєднує зображення реальної жінки та оберега. Вартість однієї хустини – 1500 грн. Партію із перших 46 хустин продали за кілька днів. 

Було кілька стадій продажу. Починала їх Марта. Тож мисткині вирішили продовжити, хоча на початку наміру робити це не було. Додруковували кілька тиражів. І кожного разу вони мали попит.

Хустки купують як франківці, так і українці по всій країні й з-за кордону. Так, недавно до Польщі поїхало аж 10 хусток до одного замовника.

“Кожного разу ми радимося. Я кажу: Марто, хустки ще купують. Робимо ще рулон? І Марта каже: давай, робимо, – розповідає Любов Чернікова. – Люди, які купують ці хустки, можуть мати краплинку творчості, таланту і краси Марти Пітчук. Вона малює круті картини. Марта – як візитівка Івано-Франківщини та України. Для людей, які проживають за кордоном, це гарний сувенір. Думаю, її мотанки мають силу і є справжнім оберегом. Люди це відчувають, тому хочуть мати таку річ. А ми можемо з цього залучити гроші для захисників”.

Хустина «Марта» – не єдиний внесок мисткинь у боротьбу з російським вторгненням. 

Марта Пітчук продає картини через аукціон у своїх соцмережах. За два аукціони їй вдалось зібрати 76 000 грн. 100% вартості картин художниця передала волонтерам, які закуповують необхідне спорядження для наших захисників.

Хустини Мотанка: дизайнерка Любця Чернікова з художницею Мартою Пітчук зібрали 176 800 грн для ЗСУ 2

Також компанія з Фінляндії друкує мотанки Марти на чохлах для смартфонів. Повну їхню вартість передають для українських волонтерів у Європі. А з друзями з DigitalArtists.com художниця проводила аукціон, з якого вдалось виручити 660$. Гроші також передали волонтерам.

“Внесок Марти Пітчук – це приклад того, як краса і талант можуть рятувати світ”, – говорить Любов Чернікова.

З початку російського вторгнення працівниці бренду «Chernikova» безплатно відшивали розгрузки, труси, фліски, балаклави, плащі, ковдри. Тепер Любов Чернікова шукає інші способи підтримати наших захисників.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: