На знамениту криворівнянську коляду щороку з’їжджалися люди з усієї України. Цього року у Криворівні святкують Різдво і колядують 25 грудня.
Коляда у Криворівні починається біля церкви Різдва Пресвятої Богородиці, де збираються колядницькі партії. Одна партія – це колядники з одного присілку. За давньою гуцульською традицією до колядницьких партій входять лише чоловіки. Керує кожною партією “береза”. Цього року у Криворівні зібралося дев’ять партій.
Від церкви колядники йдуть колядувати по селу, у кожній хаті за столом колядують кожному члену родини, а наприкінці – й тим, хто вже покинув цей світ. Обійти всі обійстя колядники мають від Різдва до Водохреща. Гроші з коляди передадуть для ЗСУ.
Після різдвяного богослужіння отець Іван Рибарук привітав парафіян та гостей, благословив колядників.
“Ми тут зібралися всі не лише подивитися на гуцульську автентику, а святкувати Різдво з усією повнотою християнської церкви. Бо у світі є дві церкви – Божа і “московська”. Дякую, що ми сьогодні з Божою церквою”, – сказав під час проповіді Іван Рибарук.
Коляда у Криворівні розпочалася з виконання гімну. Цього року у Криворівню приїхали тисячі людей з усієї України. Вони діляться у соцмережах своїми враженнями, фото та відео.
Замість снігу на Різдво випав дощ. Згодом на небі з’явилася веселка.
Не менш захопливим дійством у Криворівні є розколяда або розплєс, що відбувається на Водохреща і є завершенням різдвяно-новорічних свят. Цьогоріч у Криворівні Водохреща планують святкувати 6 січня.
Нагадаємо, громада ПЦУ села Криворівня на Верховинщині вирішила не лише перейти на святкування Різдва 25 грудня, але й звернулася до церковної ієрархії з проханням дозволити повністю перейти на новоюліянський (він фактично збігається з григоріянським) календар у церковному житті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отець Іван Рибарук: Різдво 7 січня – це окупація нашої душі “рускім міром”. Час звільнитися.