fbpx

На Промприладі створили кримський артоб'єкт

Стиль життя 11:57, 23.11, 2021

На Промприлад з Києва привезли інсталяцію “Хайтарма. Повернення”. У неділю дорослі та діти створили панно з фрагментів кримськотатарських та українських орнаментів та прикрасили ним стіни навколо інсталяції. А на завершення музиканти з різних міст України заграли гучну програму франківської панк-формації “Пенсія”.

Привезену інсталяцію та створені у Франківську панно можна подивитися на третьому поверсі Промприладу до 12 грудня. Інсталяція “Хайтарма. Повернення” представляє собою куб, створений кримськотатарським художником Рустемо Скибіним та доповнений анімацією франківського медіахудожника Сергія Пілявця (Glow). Цей проєкт про власний дім, самоідентичність та національні культурні коди, про взаємодію з навколишнім світом і нинішню неможливість потрапити додому.

Все це відбулось в рамках проєкту “Крим. Третій вимір”, до якого долучилися франківські митці, галерея “Асортиметна кімната”, культурні простори “Ваґабундо”, платформа “Тепле Місто” та Промприлад. Реновація, а також агенція proto produkciia. Проєкт ініційовано мистецькою групою АртПоле за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Франківська програма реалізована за підтримки програми “Малі Ґранти Теплого Міста”. Проєкт складався з херсонської та київської програми, а Франківськ став найзахіднішою та фінальною точкою.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: