fbpx

Оптимальні навушники для геймерів

Стиль життя 23:28, 20.05, 2024

Ігрові навушники як окремий клас виникли близько 15 років тому, коли розпочався активний ріст популярності кіберспорту. До того всім було байдуже, в яких навушниках грати, головне, щоб вони відтворювали звук, причому вимоги до якості самого звуку були доволі невисокими. Частково це твердження справедливе і сьогодні, і в принципі ніхто не заборонить вам грати в ігри в будь-яких навушниках, які є під рукою. Але історичний перелом стався завдяки серії кіберспортивних турнірів Intel Extreme Masters та чемпіонату світу з гри Dota 2 The International. Величезна кількість вболівальників привабила спонсорів, виробники ігрової периферії вирішили не втрачати шансу таким чином збільшити продаж своєї продукції і почали випускати різні гаджети, орієнтовані спеціально для геймерів, в тому числі і навушники.

Якщо сьогодні відкрити каталог: https://soundmag.ua/ru/catalog/headphones/?head_function_new=536, то можна побачити майже три сотні моделей в дуже широкому ціновому діапазоні. Існує декілька міфів, пов’язаних з ними, тож в цьому матеріалі ми коротко розберемо основні характеристики, на яких акцентують увагу компанії, та спробуємо розібратися, чи варті вони того, щоб купувати окремі навушники для ігор.

Про мікрофон

Найважливішою відмінністю ігрових навушників від звичайних є обов’язкова наявність мікрофона. Він потрібен для спілкування з партнерами по команді або з іншими учасниками гри. До мікрофона є декілька вимог, він повинен максимально чисто передавати голос, без сторонніх шумів, особливо звуків клавіатури, що актуально для гравців, які використовують механічну клавіатуру з гучними кліками. Часто ігрові гарнітури оснащують фізичною кнопкою увімкнення/вимкнення мікрофона або роблять його знімним. Важливе уточнення: якщо ви використовуєте провідні навушники, перевіряйте наявність в комплекті перехідника з комбінованого аудіовиходу на подвійний 3.5мм для аудіо та мікрофона відповідно.

Про конструкцію

Зазвичай ігри – це надовго, тому конструкція має бути максимально комфортною та не спричиняти дискомфорту. Більшість ігрових навушників пропонуються в повнорозмірному форматі із закритим типом акустичного оформлення. Останнє означає, що зовнішня сторона чаші не має отворів. Це робить звук більш насиченим, і, що важливіше, забезпечує високий рівень пасивної звукоізоляції, щоб нічого не відволікало вас від ігрового процесу – і навпаки. Звертайте увагу на розмір та матеріал амбушур. Вони мають бути достатньо великими, щоб повністю закрити ваше вухо та не торкатися вушної раковини, а також достатньо м’якими, щоб не тиснути на голову. Стосовно матеріалу амбушур думки розходяться. Екошкіра забезпечує кращу звукоізоляцію, тоді як тканина чи велюр є більш комфортними для тривалого носіння, і в них вуха менше пітніють.

Про підключення

Хоча бездротові навушники вважаються комфортнішими через відсутність кабелю, для ігор насправді немає великої різниці. Ба більше, безпровідні навушники важчі за рахунок вбудованих акумуляторів та можуть мати затримку в передачі сигналу. Кілька десятків мілісекунд ніяк не впливають на перегляд фільмів чи прослуховування музики, але є критичними для динамічних командних шутерів. Тому професійні гравці завжди обирають саме провідні ігрові навушники. 

Про дизайн

Наостанок декілька слів про дизайн та метаріали самих навушників. Нестандартні форми, яскраві кольорові рішення та RGB-підсвічування красиво виглядають на картинках, але не мають прямого впливу на звук та комфорт. Переплачувати за них є сенс, якщо ви регулярно проводите прямі трансляції в соціальних мережах і хочете підкреслити власний стиль. В усіх інших випадках це лише додатковий бонус, і немає сенсу обирати ігрові навушники, орієнтуючись лише на зовнішній вигляд чи наявність підсвітки.

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: