У Парку історії Землі Underhill, що в селі Підгір’я на Богородчанщині, відтворили понад десяток прадавніх тварин, що жили мільйони років тому і на землях сучасного Прикарпаття. Історію поєднали з наукою та приправили розвагами – екскурсії та квести про мешканців парку і не тільки змінюються кожні вихідні. Тому сюди цікаво і вперше приїздити, і повертатися – діти і дорослі завжди дізнаються нове.
Хто живе в Парку історії Землі
Еласмотеріум Носик – чудернацький звір із рогом на чолі. Два з половиною мільйони років тому такі «носики» бігали по теперішній Україні. Ріг завдовжки у півтора метра допомагав важковаговику добувати їжу і захищатися. Археологи знайшли звіра в кризі, а підгірські майстри поставили його копію в парку. Тутешнього Носика можна гладити, мацати за ріг, залазити йому на спину.
Всі скульптури доісторичних звірів у Парку історії Землі Underhill відтворені у натуральну величину та із натуральною зовнішністю. Кожен звір має ім’я і власну історію. Їх можна дізнатися з табличок біля фігур. А щоби знати більше, варто приєднатися до інтерактивної екскурсії. Знайомить з історією Землі та її давніми мешканцями розумник-науковець з відомого фільму «Джуманджі: Поклик джунглів» професор Вані Оберон.
Всі скульптури прадавніх тварин і птахів, а також скелети та їхні частини для Парку історії Землі виліпили брати Дмитро, Тарас і Богдан Пилипонюки. Фігури звірів спеціально зробили так, щоби по них могли безпечно лазити діти. Малечі ніхто не забороняє висіти на хвостах і дряпатися по спинах.
Загальним улюбленцем малих і їхніх батьків за перший місяць роботи парку став броненосець Лео. Діти гладять його рельєфний панцир, смикають за милі бетонні вушка і пробують на гостроту зуби в пащі – Лео тримає усмішку.
Натерті майже до блиску мамонтенята. Родина мамонтів – тато, мама, син і донька – найбільші мешканці підгірського Парку історії Землі. Біля них завжди людно – двоногі міряються зростом з чотириногими, намагаючись уявити, як велося їхнім предкам у печерному віці.
Від криптозою до голоцену – вся історія Землі
в одному місці
Яким цікавим та небезпечним було життя наших предків, розкажуть і покажуть у Музеї Землі. Це потрійна купольна споруда в парку, до неї йти повз гігантських доісторичних птахів та через тунель із бивнів мамонта. Всередині – сучасний простір із проєктором та інтерактивною дошкою. Під головним куполом в малюнках та таблицях подана історія формування планети, проілюстрований зв’язок Землі із Сонячною системою та зі Всесвітом загалом. Гід розповідає, з чого, як і коли утворилася планета, хто були її перші жителі, як і чому вимерли динозаври, а людина навчилася добувати вогонь.
Створення експозиції музею ще в процесі, пояснює артдиректорка Парку історії Землі Underhill Олена Ананєвич. Незабаром розгорнуть «космічний» напрям – додасться зірок, запрацює планетарій.
«Готуємо екскурсії для різного віку, – розповідає Олена. – Ще плануємо запустити історичну складову про Україну. Хочемо представити науку, показати традиції».
Олена додає, що зараз у парку – сезон екскурсій, тож у Підгір’я приїздять класами школярі з усієї Франківщини, їдуть також зі Львівщини, Буковини та Тернопільщини.
«Тут, у Музеї Землі, можна проводити уроки, влаштовувати майстер-класи. Ми готові відгукнутися на запити відвідувачів», – каже артдиректорка.
Попри різноманіття скульптур і атракцій, Парк історії Землі Underhill готовий на 20%, і незабаром у ньому з’явиться ще дуже і дуже багато цікавого, зокрема й власний ботанічний сад, каже Олена.
Весела археологія для дітей і дорослих
Закріплюють знання у Великій пісочниці. Археологічна локація впізнавана – поруч кістяк мамонта, на піску – череп гігантського доісторичного крокодила, найбільшого з-поміж тих, які розкопували науковці.
Гостям Парку історії Землі пропонують перевтілитися. Наприклад, взяти участь в археологічній експедиції – знайти кістки і скласти з них тварину. Допоможе експерт-копач – аніматор, який перетворює навчання в гру, а гру – в цікаву науку. Всі викопні рештки – макети, майстерна робота скульпторів.
Іншим разом можна відкопати скарби – і це не обов’язково піратська скринька з піастрами. Трапляються й історичні артефакти, які ілюструють цікавинки краю, та інші наукові цінності.
«Кожної неділі змінюємо тематику, щоби дітям було щоразу цікаво, щоби їм було весело уявляти себе археологами і хотілося сюди повертатися, – говорить Олена. – От незабаром вони будуть визволяти динозавра. Звідки? Поки що таємниця. Про неї не можна говорити, це треба бачити».
Проходити квести, коли вечоріє, – ще та атракція. Скульптури і поле археології та решта локацій – підсвічені. Розкопки, як і екскурсії, квести та вікторини, не тільки для дітей, всюди дорослих запрошують приєднатися.
Як працює Парк історії Землі Underhill:
графік, квитки, контакти
Добратися До Парку легко і зручно – з Івано-Франківська через Богородчани автомобілем чи автобусом. З’їзд у парк – за Богородчанами, з автотраси Івано-Франківськ – Надвірна, поворот на кільці на Гуту. Біля двох входів до парку є паркінги. Працюють кафе та сувенірні магазини.
Графік роботи Парку історії Землі Underhill:
- Будні – 10.00 – 20.00
- Вихідні – 10.00 – 21.00
Вартість квитків:
- У будні для дорослих – 150 грн, для дітей – 100 грн.
- У вихідні для дорослих – 200 грн, для дітей – 150 грн.
- Учасники АТО із сім’ями мають знижку 50%.
Телефон для довідок: +38 098 848 98 11
Парк у мережі інтернет:
Промо