fbpx

Парк історії Землі Underhill кличе до пригод дітей і дорослих

Стиль життя 19:35, 11.10, 2021

Старунський волохань-носоріг, усміхнений броненосець, хижий велетень саркозух, мила сімейка мамонтів та інші дивовижні доісторичні велетні оселилися поблизу Івано-Франківська.

НА ФОТО: Родина мамонтів – тато, мама, син і донька – найбільші мешканці Парку історії Землі Underhill

У Парку історії Землі Underhill, що в селі Підгір’я на Богородчанщині, відтворили понад десяток прадавніх тварин, що жили мільйони років тому і на землях сучасного Прикарпаття. Історію поєднали з наукою та приправили розвагами – екскурсії та квести про мешканців парку і не тільки змінюються кожні вихідні. Тому сюди цікаво і вперше приїздити, і повертатися – діти і дорослі завжди дізнаються нове.

Хто живе в Парку історії Землі

Еласмотеріум Носик – чудернацький звір із рогом на чолі. Два з половиною мільйони років тому такі «носики» бігали по теперішній Україні. Ріг завдовжки у півтора метра допомагав важковаговику добувати їжу і захищатися. Археологи знайшли звіра в кризі, а підгірські майстри поставили його копію в парку. Тутешнього Носика можна гладити, мацати за ріг, залазити йому на спину.

Парк історії Землі - пізнавальне дозвілля для дітей і дорослих
Знайомтеся – Носик. Доісторичний еласмотеріум, Парк історії Землі Underhill

Всі скульптури доісторичних звірів у Парку історії Землі Underhill відтворені у натуральну величину та із натуральною зовнішністю. Кожен звір має ім’я і власну історію. Їх можна дізнатися з табличок біля фігур. А щоби знати більше, варто приєднатися до інтерактивної екскурсії. Знайомить з історією Землі та її давніми мешканцями розумник-науковець з відомого фільму «Джуманджі: Поклик джунглів» професор Вані Оберон.  

Доісторичні тварини в Парку історії Землі Андерхіл
Знайомить дітей з доісторичною фауною професор – як у фільмі “Джуманджі”. Фото Тараса Яковина

Всі скульптури прадавніх тварин і птахів, а також скелети та їхні частини для Парку історії Землі виліпили брати Дмитро, Тарас і Богдан Пилипонюки. Фігури звірів спеціально зробили так, щоби по них могли безпечно лазити діти. Малечі ніхто не забороняє висіти на хвостах і дряпатися по спинах.

Скульптури в Парку історії Землі underhill антивандальні
На скульптурах діти можуть товктися як завгодно – вони у Парку антивандальні. Фото Тараса Яковина
Парк історії Землі Андерхіл - класна фотозона для дітей і дорослих
Нелітаючі птахи – Titanis walleri в Парку історії Землі. Фото Тараса Яковина

Загальним улюбленцем малих і їхніх батьків за перший місяць роботи парку став броненосець Лео. Діти гладять його рельєфний панцир, смикають за милі бетонні вушка і пробують на гостроту зуби в пащі – Лео тримає усмішку.

Парк історії Землі: улюбленець дітей броненосець Лео
Улюбленець малечі – броненосець Лео. Парк історії Землі Underhill

Натерті майже до блиску мамонтенята. Родина мамонтів – тато, мама, син і донька – найбільші мешканці підгірського Парку історії Землі. Біля них завжди людно – двоногі міряються зростом з чотириногими, намагаючись уявити, як велося їхнім предкам у печерному віці.

Від криптозою до голоцену – вся історія Землі
в одному місці

Яким цікавим та небезпечним було життя наших предків, розкажуть і покажуть у Музеї Землі. Це потрійна купольна споруда в парку, до неї йти повз гігантських доісторичних птахів та через тунель із бивнів мамонта. Всередині – сучасний простір із проєктором та інтерактивною дошкою. Під головним куполом в малюнках та таблицях подана історія формування планети, проілюстрований зв’язок Землі із Сонячною системою та зі Всесвітом загалом. Гід розповідає, з чого, як і коли утворилася планета, хто були її перші жителі, як і чому вимерли динозаври, а людина навчилася добувати вогонь.

Музей Землі - вся історія планети в одному місці
У Музеї Землі розкажуть історію нашої планети від її появи до сьогодні і навіть трохи про майбутнє. Фото Тараса Яковина

Створення експозиції музею ще в процесі, пояснює артдиректорка Парку історії Землі Underhill Олена Ананєвич. Незабаром розгорнуть «космічний» напрям – додасться зірок, запрацює планетарій.

«Готуємо екскурсії для різного віку, – розповідає Олена. – Ще плануємо запустити історичну складову про Україну. Хочемо представити науку, показати традиції».

У Парку історії Землі завжди цікаві і нові екскурсії і квести для дітей
У Парку історії Землі дітей чекають цікаві екскурсії і квести. Приїжджають цілими класами. Фото Тараса Яковина

Олена додає, що зараз у парку – сезон екскурсій, тож у Підгір’я приїздять класами школярі з усієї Франківщини, їдуть також зі Львівщини, Буковини та Тернопільщини.

«Тут, у Музеї Землі, можна проводити уроки, влаштовувати майстер-класи. Ми готові відгукнутися на запити відвідувачів», – каже артдиректорка.  

Попри різноманіття скульптур і атракцій, Парк історії Землі Underhill готовий на 20%, і незабаром у ньому з’явиться ще дуже і дуже багато цікавого, зокрема й власний ботанічний сад, каже Олена.

Весела археологія для дітей і дорослих

Закріплюють знання у Великій пісочниці. Археологічна локація впізнавана – поруч кістяк мамонта, на піску – череп гігантського доісторичного крокодила, найбільшого з-поміж тих, які розкопували науковці.

Гостям Парку історії Землі пропонують перевтілитися. Наприклад, взяти участь в археологічній експедиції – знайти кістки і скласти з них тварину. Допоможе експерт-копач – аніматор, який перетворює навчання в гру, а гру – в цікаву науку. Всі викопні рештки – макети, майстерна робота скульпторів.

Велика пісочниця в Парку історії Землі
У Парку можна спробувати себе в ролі палеонтолога або ж розкопати скарб.

Іншим разом можна відкопати скарби – і це не обов’язково піратська скринька з піастрами. Трапляються й історичні артефакти, які ілюструють цікавинки краю, та інші наукові цінності.

«Кожної неділі змінюємо тематику, щоби дітям було щоразу цікаво, щоби їм було весело уявляти себе археологами і хотілося сюди повертатися, – говорить Олена. – От незабаром вони будуть визволяти динозавра. Звідки? Поки що таємниця. Про неї не можна говорити, це треба бачити».

Проходити квести, коли вечоріє, – ще та атракція. Скульптури і поле археології та решта локацій – підсвічені. Розкопки, як і екскурсії, квести та вікторини, не тільки для дітей, всюди дорослих запрошують приєднатися.

У Парку історії Землі працюють сувенірні магазини і кафе
У Парку можна придбати чудові тематичні сувеніри і книжки для дітей

Як працює Парк історії Землі Underhill:
графік, квитки, контакти

Добратися До Парку легко і зручно – з Івано-Франківська через Богородчани автомобілем чи автобусом. З’їзд у парк – за Богородчанами, з автотраси Івано-Франківськ – Надвірна, поворот на кільці на Гуту. Біля двох входів до парку є паркінги. Працюють кафе та сувенірні магазини.

Графік роботи Парку історії Землі Underhill:

  • Будні – 10.00 – 20.00
  • Вихідні – 10.00 – 21.00

Вартість квитків:

  • У будні для дорослих – 150 грн, для дітей – 100 грн.
  • У вихідні для дорослих – 200 грн, для дітей – 150 грн.
  • Учасники АТО із сім’ями мають знижку 50%.

Телефон для довідок: +38 098 848 98 11

Парк у мережі інтернет:

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: